Урядова та обласна підтримка аграріїв
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 12-03-2019, 09:03
Переглядів: 155

На що розраховувати, а на що сподіватися?

   Сільському господарству в Україні у 2019 році обіцяють неабияку підтримку. Зокрема, на Буковині діятиме подвійна підтримка: з державного бюджету та обласного. Як прийняті зміни у законодавстві будуть відображатися фінансово на практиці, розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Богдан Тарасович БОЙЧУК. 

   Саме з запитаннями, як отримати дотацію на худобу та чи буде підтримка фізичних осіб такою ж дієвою, як і власників фермерських господарств, звернулися горяни під час виїзного прийому громадян у Путилі. Богдан Тарасович наголошує, що згідно постанови КМУ діє сім напрямків підтримки сільського господарства. Зокрема дотація на молодняк ВРХ до 13-місячного віку, що реалізовується в три етапи через чотири місяці: 300, 700 та 1500 гривень. Поки що власники молодняка ВРХ, який народився у січні-березні минулого року не можуть отримати відповідну дотацію, бо в законі це не прописано. Обласний керівник впевнений, що ці люди мають право на отримання дотації, тому з Департаменту відправили звернення до Міністерства аграрної політики для надання роз’яснень з цього приводу.

   З минулого року і до 2022 року на Буковині діятиме комплексна програма підтримки сільськогосподарської галузі з обласного бюджету. У чому полягає її суть? Раніше державна підтримка спрямовувалася на фермерів та сільськогосподарських виробників, наприклад дотація за утримання корів у розмірі 1500 грн (2018 рік) та 1800 грн (2019 рік). Фізичні особи були обділені, тому нині з обласного бюджету готують пропозицію про виплату таким особам до 1000 гривень на одну голову ВРХ. А також компенсовуватимуть до 50 % вартості придбання доїльних апаратів (але не більше 4000 гривень). Також власники трьох і більше корів можуть розраховувати на отримання дотації при поданні відповідних документів.

   Богдан Тарасович наводить приклад ефективної співпраці – співфінансування з місцевих бюджетів. Так у минулому році практикували у Вижницькому районі. Чиновник зазначає, що аграрний сектор області складає 4,7 мільярда гривень у загальній дохідній частині області. Тому не може бути іншого виходу, ніж підтримувати та розвивати сільське господарство. Нині Департамент агропромислового розвитку вже підготував та подав клопотання щодо відновлення фінансування програми фінансової підтримки агропромислових підприємств, які працюють в особливо складних кліматичних умовах (у свій час така програма була розрахована на гірський Путильський район та два передгірні – Сторожинецький і Вижницький). Але поки її відновлення на рівні клопотань та проектів, то власники ВРХ можуть скористатися діючими постановами та обласною програмою.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет