Боротьба з інфекціями триває
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-02-2018, 13:57
Переглядів: 260

Ще не відступив кір, а вже на повну силу атакують хвороби ГРВІ

   Днями у Путильській центральній районній лікарні досить людно. Біля реєстратури та під кабінетами лікарів – черги. А все тому, що з новою силою атакують сезонні захворювання – гострі респіраторні вірусні інфекції та пов’язані з ними хвороби. Найбільше у цей період хворіють діти, що підтверджує медична статистика. За даними Центру первинної медико-санітарної допомоги, минулого тижня із симптомами ГРВІ до сімейних лікарів звернулися 344 особи, з них 282 – діти віком від перших місяців життя до 17 років. Для порівняння, за тиждень з 5 по 9 лютого було зареєстровано звернення всього 195 таких хворих (з них 168 –діти).

   У цей час доводиться більш інтенсивно працювати сімейним лікарям та педіатрам. Спостерігаю, як у коридорах біля дверей дитячих лікарів очікують своєї черги мами з дітками. Багато батьків приводять по двоє і більше дітей, адже хворіють цілими сім’ями.

 - Чи можливо кожному приділити належну увагу, коли звертаються так багато людей? – запитую у лікаря-педіатра.

  Аделіна Миколаївна Чечул розповідає: 

  -   Не кожного дня є така значна кількість пацієнтів. Саме тепер побільшало хворих на ГРВІ, бронхіти. Кожному маленькому пацієнтові мусимо приділити належну увагу. Оскільки можуть бути труднощі в діагностиці дітей молодшого віку, призначаємо додаткові обстеження, аналізи, консультації вузьких спеціалістів. Звісно, працювати тепер важче, але мусимо справлятися, бо всі чекають на допомогу.  

    Після курсу лікування лікар призначає контрольні обстеження та аналізи, щоб переконатися, що хвороба відступила. Щиро радіє, коли дітки одужують і відмічає значну роль батьків у цьому:

   - Дуже важливо, коли батьки дотримуються рекомендацій, які ми даємо. Це основне в процесі лікування, бо медики не можуть перебувати біля дитини 24 години на добу. Якщо батьки отримують достовірну інформацію і дотримуються всіх вимог, це допомагає і в лікуванні захворювань, і в профілактиці.

   Трапляються нестандартні ситуації, тоді лікар консультується з колегами-педіатрами Оленою Едуардівною Карпенко, Аліною Дмитрівною Фокшек. Допомагає порадами також заступник головного лікаря з медичної частини Галина Вікторівна Вовк. Дуже важливо, що в колективі є гарна співпраця, адже всі працюють задля спільної справи.

  - Відомо, що коли дитина захворіє, батьки не одразу звертаються до лікарні, намагаються лікувати її самостійно. Чи правильно це?

  - Батьки можуть тільки давати жарознижуючі препарати та часто поїти дитину під час хвороби, зокрема ГРВІ. Але лікування повинен призначати фахівець – сімейний лікар чи педіатр. Тим більше, що є потреба зробити аналізи, перевірити легені, щоб не допустити погіршення стану дитини.

 - Що б Ви порекомендували для профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій? Як бути, щоб не захворіти на грип та ГРВІ?

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Разом із тим, щеплення рекомендовано робити і в більш пізні терміни – впродовж усього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Також  для попередження інфекцій хворі діти не мають відвідувати дитячі колективи, оскільки сприяють поширенню інфекції (діти повинні лікуватися амбулаторно або стаціонарно). Слід уникати близького контакту з хворим; прикривати ніс та рот під час кашлю та чхання, адже так грип розповсюджується особливо швидко. Потрібно регулярно мити руки, провітрювати та дезинфікувати приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Щоб не хворіти, треба бути фізично активними, уникати стресу, висипатися, пити багато води та харчуватися корисною, збагаченою вітамінами й мінералами їжею. Також важливо, щоб у дітей були необхідні щеплення від інших небезпечних хвороб – кору, дифтерії, коклюшу правця. Аж ніяк не варто ігнорувати календарем щеплень, бо хворобу набагато важче лікувати, ніж попередити.

  Коли хворіють діти, складно і їм, і дорослим. Тепер чи не кожна сім’я переживає труднощі, пов’язані зі здоров’ям. Звісно, що й з’являються непередбачувані фінансові витрати. Тож розуміємо, що найбільша життєва цінність – все-таки здоров’я. Бережімо його!

Любов МАРШАВКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет