Відпочиваючи, не нашкодь
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 14-07-2017, 10:46
Переглядів: 170

   Крім основних завдань із лісовідновлення, заготівлі та обробки деревини, лісівники ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» окультурюють придорожні мальовничі місця лісових угідь, здійснюють чимало природозахисних заходів. Щороку це немалі цифри об’єктів та фінансових затрат підприємства, про що тимчасові гості лісу часто навіть не задумуються.

   На облаштування, наприклад, комплексного рекреаційно-відпочинкового містечка на перевалі Шурден (на фото) у минулому році підприємство затратило 3,5 тисячі гривень лише на оплату праці. Тут є альтанка, дві гойдалки, місце для приготування їжі, стіл, лавочки. Все акуратно загороджене, зроблено справді по-господарськи. Але досвідчений майстер лісу Шурденського лісництва Василь Петрович Чучко розповідає:

   - Як засвідчує практика багатьох років, облаштувати місце для відпочинку – це лише півсправи. Наступний важливий етап – вберегти зроблене від варварських рук гостей лісу, які у відповідь на нашу працю часто не демонструють взаємовдячності. Скільки б не обходив підпорядковані угіддя, передбачити сумні наслідки досить складно. Тому я вирішив застосувати новітні технології у боротьбі з порушниками.

   На мить чоловік відійшов і повернувся, розгортаючи долоню:

   - Це одна із портативних відеокамер, яка спрацьовує на рух у будь-яку пору доби. Ми попереджаємо подорожуючих про відеофіксацію, але надписам не завжди довіряють. Зате камера допомагає встановити чимало фактів. Її переваги – компактність та здатність працювати без перезаряджання по кілька діб.

   Таку ініціативу сумлінного лісівника схвально оцінює головний лісничий держспецлісгоспу Іван Михайлович Генцар. Каже, що фото- і відеофіксація камери є повноцінним доказом при розгляді справи в суді. Покищо до крайнощів не доходило, але, бувало, винуватці відновлювали пошкоджене.

   Щоб нагадати подорожуючим про дотримання правил протипожежної безпеки, бережливе ставлення до лісу, його мешканців, а також праці лісівників, щороку на підпорядкованих територіях встановлюють по 50 інформаційних аншлагів. Їх орієнтовна вартість – 12 тисяч гривень. Власними силами працівники лісової охорони на обходах облаштовують по 50 місць для куріння. Виконують щорічний комплекс біотехнічних та лісозахисних робіт: розчищають до десяти кілометрів русел річок, створюють 10-15 штучних перепадів для нересту і кращого розмноження риби; впорядковують 15-20 криниць; огороджують 60-70 мурашників; встановлюють по 150-170 шпаківень і годівниць.

   Рівень свідомості подорожуючих легко визначити. Після їхнього візиту в ліс у більшості випадків працівникам лісової охорони лише додається роботи. Дирекція держспецлісгоспу закликає всіх до культурного відпочинку, не засмічувати угіддя побутовими відходами і пам’ятати про моральну і матеріальну відповідальність за вчинки. За пошкодження шлагбаума, в’їзного знака – 3500 гривень за одиницю; мурашника -  в середньому 1252 гривні; межового знака, квартального стовпа – 1186 гривень.

Діана БУБРЯК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет