Спільно працюють, тому є результат
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 3-05-2017, 14:21
Переглядів: 279

   Багато зробили, а ще більше треба – так обумовлюють піврічне старостування Марії Григорівни Григоряк жителі Мариничівської сільської ради Усть-Путильської ОТГ. Що треба зробити в першу чергу і чому – обмірковували минулого тижня жителі Мариничів, Петрашів та Бискова, зібравшись у місцевому будинку культури. Це були перші збори, які вела староста відповідно до наданих їй повноважень.

 

Інфраструктура – обличчя громади

   Звіт Марії Григорівни Григоряк був невеликим, але насиченим. У Мариничах практично завершили ремонт амбулаторії, у Петрашах – ФАПу, облаштували поштове відділення у будинку культури, у сільській раді поміняли підлоги, переклали дві печі, побілили, пофарбували. Поштове відділення віднедавна працює у приміщенні будинку культури. Для цього облаштували необхідну кімнату (до цього часу воно діяло у приміщенні амбулаторії). Як для населення в 1186 осіб – досить вдалий темп розвитку інфраструктури.

   Але у самому центрі села стоїть великий будинок культури, який потребує негайного ремонту. Всередині провалюються підлоги, повної заміни потребує покриття, та й фасад не вирізняється привабливістю. Тому саме на його ремонт громада виділила 800 000 грн. Нині розробляють кошторис, згідно якого будуть обирати виконавця робіт. Та, незалежно від того, хто отримає право на ремонт, люди наполегливо рекомендують доручити роботу своїм спеціалістам. Адже своя сорочка до тіла ближча – місцеві робітники будуть працювати совісно і якісно.

   Якщо вдасться здійснити ремонт у задуманому обсязі, точніше, якщо кошти дозволять це зробити, то будинок культури стане багатофункціональним закладом. Його можна буде здавати в оренду для урочистих подій, проводити заходи та свята в зручній обстановці, вести мову про надання інших платних послуг. Нині за власні зароблені кошти дирекція СБК закупила тенісний стіл. Тепер молодь може у вільний час пограти в теніс, заплативши 10 гривень за годину з однієї особи. Це вже щось, зважаючи на факт, що коло платних послуг більшості будинків культури обмежується суботніми дискотеками.

   У планах Марії Григорівни – створити біля СБК дитячий майданчик, де мами з дітками могли б відпочивати. Щось елементарне – лавочки, гойдалки і центр села відчутно оживе. Вже вдалося знайти інвесторів, які допоможуть з будівельними матеріалами та встановленням. Не забуває староста і за соціально незахищені верстви населення. Місяць тому вона організувала транспортування гуманітарної допомоги (одяг, взуття) з обласного управління соцзахисту для всіх малозабезпечених жителів сільради.

За чистоту і порядок

   Як і попередні керівники села, Марія Григорівна намагається навести лад із сміттєвивізною системою. Зрозуміло, що великою проблемою є відсутність сміттєзвалища. Але й безкультур’я окремих осіб, які не хочуть винести непотріб до найближчого смітника чи правильно його утилізувати - також негативно позначається на екологічному стані села. Люди активно обговорювали усі можливі варіанти боротьби із засміченням та з порушниками. А це означає, що позиція «моя хата - скраю» уже вичерпала себе і кожен зацікавлений в тому, щоб чисто було не тільки на його подвір’ї, а й в усьому селі. Після обговорення прийняли спільне рішення сплачувати щомісяця по 10 гривень з двору для того, щоб трактор в останню суботу місяця вивозив сміття.

   На черзі – свідома відповідальність за сплату самооподаткування. Адже за 2016 рік до місцевого бюджету надійшло 5100 гривень при ставці 30 гривень з двору. В Усть-Путилі при наявності ??? дворів за цей період сплатили 15 479 гривень. Цього року прийняли ставку самооподаткування у розмірі 50 гривень для громадян і 100 гривень – для підприємств.

   Якби кошти від громадян надходили у розрахованому обсязі, то їх можна було б використовувати для потреб села – сплачувати за вуличне освітлення, яке відчутно подорожчало (за І квартал цього року вже сплатили 6452 грн). Звісно є нарікання з боку жителів віддалених сіл на те, що вони не відчують ніяких переваг, сплачуючи самооподаткування. Бо світла вуличного у них немає, а сміттємашина їздити у гори не буде. Але Марія Григорівна запевняє, що у віддалених селах будуть особливу увагу спрямовувати на відновлення та ремонт тих соціальних установ, які необхідні на місцях (наприклад ФАП та клуб у Білому Потоці). Кожен житель громади має відчувати позитивні зміни і це буде його спрямовувати до участі в них.

За рік дохід села становить більше мільйона гривень

   Подякував за результативну роботу всім установам села та жителям голова Усть-Путильської ОТГ Іван Прокопович Чев’юк. Особливо підкреслив роботу школи, учні якої подарували присутнім гарний концерт, а на районному та обласному рівнях – вирізняються високими здобутками. Для того, щоб не бути голослівним, аналізуючи розвиток села та його перспективи, розповів про дохідну і видаткову частини бюджету, що стосується Мариничівської сільської ради. Як виявилося, минулий фінансовий рік прожили досить непогано. Отже, мариничани сплатили:

податок на доходи фізичних осіб – 278 268 грн;

рентна плата за спецвикористання лісових ресурсів – 132 170 грн;

акцизний податок – 276 525 грн;

податок на нерухомість, сплачений фізичними особами – 4583 грн;

орендна плата за землю з юридичних осіб – 5465 грн;

земельний податок з фізичних осіб – 18 503 грн;

орендна плата з фізичних осіб – 48 505 грн;

єдиний податок з фізичних осіб – 285 228 грн;

державне мито – 2186 грн;

надходження від оренди приміщень – 6598 грн;

плата за надання адмінпослуг та адміністративний збір – 1245 грн.

   Всього у селі власних доходів за 2016 рік налічується 1 059 276 грн. Крім того, між селами відбувався закономірний поділ субвенцій та трансфертів, які протягом року надійшли на всю громаду. Це освітня (4 363 800 грн), медична (1 337 200 грн),  базова (679 900 грн), на формування інфраструктури (2 516 700 грн) та наявність станом на початок року коштів за рахунок залишку освітньої субвенції (98 000 грн).

Переймаючись майбутнім

   Найскладніше позаду – за короткий термін функціонування об’єднаної громади вдалося налагодити співпрацю між установами та організаціями усіх форм власності. Повноцінно працюють представники усіх необхідних служб, введені у штат ОТГ. А це один із базових показників, на яких тримається успіх справи. Відрадно, що люди не залишаються байдужими до проблем села та висловлюють своє бачення його розвитку. На наступні збори жителі рекомендували старості запросити лісничого Усть-Путильського лісництва Олексія Скрипчука для того, щоб почути, яким чином використовуються лісові масиви на території ОТГ, та яка користь із них громаді. А також хочуть зустрітися із керівництвом брикетного заводу, який вже кілька років працює у Мариничах. У людей виник ряд питань щодо шкідливості викидів із димарів та цільового використання підорендної території. Цілком зрозуміло, що громада переймається всім, що відбувається на її території, особливо що стосується екологічних аспектів. Тож для того, щоб спростувати чи підтвердити дані претензії, потрібно зустрітися із уповноваженою особою. Тому громада готова обговорити наболілі питання на позачергових зборах, дату яких визначать найближчим часом.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет