Потрібні додаткові кошти
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 3-04-2017, 11:00
Переглядів: 206

   Приміщення Підзахаричівського НВК «Перлина Гуцульщини» пристосоване, тому про спортзал могли лише мріяти. Незважаючи на те, що школі передали для облаштування спортзалу колишнє колгоспне приміщення у центрі Підзахаричів, протягом 18-ти років проблему не могли вирішити. Причина – нестача коштів. Та у 2016 році з ініціативи народного депутата України Івана Рибака постановою Кабміну з державного бюджету на господарські потреби НВК спрямували 250 тисяч гривень. Їх адміністрація школи і спрямувала на ремонт такого потрібного для села об’єкта. Виконавець робіт – приватне підприємство «Альфа». Його керівник Микола Андрійчук розповів, що за виділені кошти замінили вікна і двері, виконали штукатурні та малярні роботи, гідроізоляцію, настелили підлогу. Та є одне важливе «але». Щоб спортзал став спортивним центром школи і села, потрібні додаткові кошти на облаштування двох роздягалень, кімнати для зберігання стортінвентаря, котельні, систем опалення та освітлення. А це – орієнтовно ще 285 тисяч гривень. Проблему знає і голова райдержадміністрації Микола Савчук, він оглянув виконані роботи в приміщенні, рекомендував керівнику НВК Фрозині Семенівні Томюк забезпечити проектно-кошторисну документацію на підтвердження реальної потреби в додаткових коштах. А далі – справа за посадовцями.

   Діти й дорослі з нетерпінням чекають, коли відремонтоване приміщення оживе, і потреба в цьому неабияка, розповідає Фрозина Семенівна Томюк:

   У школі навчаються 140 учнів. Окрім учнівської, в селі достатня кількість молоді, якій ніде провести змістовне дозвілля. Потрібні секції з різних видів спорту. Тут має бути спортивно-мистецький центр: проводитимемо заняття з фізкультури, позакласні заходи, а також масштабні шкільні дійства.

   Знаю, що за кордоном площу для спортивних занять облаштовують місцями для сидіння і мають універсальне місце для проведення спортивно-розважальних масових заходів. Нам це цікаво, адже маємо два музеї і будемо поєднувати корисне з приємним. Нещодавно ми проводили весняний бал на зразок Віденського балу: діти танцювали полонез, виконували оригінальні танцювальні композиції. На заході було орієнтовно до трьохсот людей. Актового залу немає, тому тіснимося в коридорі школи.

   Ми так будуємо позакласну роботу в НВК, щоби раз у 1-2 місяці проводити масове дійство з насиченою програмою і залученням родичів вихованців. Наприклад, 28 квітня плануємо провести загальношкільний форум «Україно, ми твоя надія, Україно, ми твоя весна». Заплановані спортивно-оздоровча програма з участю класних колективів школи, інтелектуальні змагання, творче коло. Участь у заході мають брати всі учні школи, запросимо батьків. Там буде чимало очікуваних результатів, будемо відзначати дітей, котрі здобули перемоги, представляли школу в різних конкурсах, змаганнях. Це своєрідний звіт навчального закладу за рік; практичне переконання батьків у тому, що їхні діти можуть, вміють, знають. А місце проведення – коридор школи. Можете уявити – як хочеться запросити учасників заходу в спортзал, зручно розмістити і провести захід так, щоб присутні не тільки почули і побачили, а й відчули серцем.

 

   Людмила БАСЮК.    

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет