Із сімейним лікарем треба підписувати договір
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 3-04-2017, 10:41
Переглядів: 267

   Первинна ланка медичної галузі, як і вторинна, - в процесі реформування. Та поки люди відчують заплановане покращення, а система налагодиться й досягне європейського рівня, вони ще не раз нарікатимуть. Проте відтепер кожен має задуматися над тим, кому із сімейних лікарів можна довірити своє здоров’я.

 

   Як розповіла головний лікар Путильського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана ПИЛИПКО, з 1 липня цього року в Україні будуть створювати Агенцію охорони здоров’я України. Вона передбачає перехід на контрактну форму обслуговування. Нині основне завдання первинного рівня медицини – створити «червоні» реєстри прикріпленого населення, що мають перейти у «зелені». А відбудеться це тоді, коли люди остаточно укладуть угоди із сімейними лікарями.

   Підписати цей договір може лише той лікар, який має ліцензію на медичну практику. Кожна людина, незалежно від місця прописки, може обрати будь-якого сімейного лікаря. У свою чергу, один лікар може обслуговувати не більше, як дві тисячі осіб. У гірській місцевості – це велике навантаження для фахівця, значно легше працювати за таким принципом у місті.

   Реформа передбачає, що сімейний лікар має працювати 24 години на добу і сім днів на тиждень. Тобто, якщо йому зателефонує пацієнт у післяробочий час або вночі через погіршення стану здоров’я, лікар повинен відреагувати. Головне завдання первинної ланки медицини у системі реформування – профілактика та раннє діагностування хвороб.

   Абсолютним нововведенням для спеціалістів стане електронний облік пацієнтів. Кожен сімейний лікар повинен мати персональний комп’ютер та електронний кабінет, де зберігатиметься інформація про стан здоров’я пацієнта. Звідси дані надходитимуть до головного комп’ютера центру первинної медико-санітарної допомоги. Так само і медична документація, і звіти мають подавати виключно в електронній формі. Писанини, звісно, поменшає, але уявіть, скільки потрібно часу, щоб створити електронні картки, наприклад, для тисячі людей!

   Світлана Петрівна каже, що наразі у довільній формі в центрі ПМСД готують документи з потребою комп’ютерної техніки та мережевого обладнання. Старатимуться, щоб район потрапив до числа перших і якнайшвидше отримав від держави техніку для роботи.

   Об’єднані територіальні громади самостійно працюють над запровадженням червоних реєстрів прикріпленого населення та іншими завданнями. Адже вони не залежать ні від центру ПМСД, ні від лікарні. Впродовж трьох місяців лікарі, які надаватимуть тут медичні послуги, повинні отримати ліцензію на медичну практику.

   У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що надання медичних послуг на первинному рівні є безкоштовним. Витрати на пацієнтів держава бере на себе. Минулої п’ятниці Світлана Пилипко була на зустрічі з в. о. Міністра галузі Уляною Супрун, яка озвучила суми, які держава платитиме сімейним лікарям за пацієнтів. Цифри ще не остаточні, можливо, для району буде врахований і гірський статус, однак вже зараз жителі Путильщини можуть побачити орієнтовні розрахунки.

   Отже, за дитину до шести років – 350 грн у рік, від 7 до 17 років – 210 грн у рік, від 18 до 39 років – 175 грн у рік, від 40 до 65 років – 210 грн у рік, від 65 років і старших – 350 грн у рік. Логічно, що зарплатня сімейних лікарів  залежатиме від кількості укладених договорів із людьми. А читач, звичайно, задумається, що ж буде з тими лікарями, до яких довіра буде меншою, і чи варто людині, яка живе, приміром, у Шепоті, розраховувати на допомогу фахівця з Путили. Та скільки б ми не розмірковували над перевагами і недоліками цієї реформи – усе на свої місця розставить час.

   Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет