ВУЛИЦІ УВІМКНЕНИХ ЛІХТАРІВ Чи дозволять собі місцеві бюджети таку розкіш?
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 3-04-2017, 10:23
Переглядів: 210

   Парадоксальну ситуацію створило чергове підвищення тарифів на електроенергію, в тому числі на вуличне освітлення. Адже у деяких селах спрямували чимало зусиль на те, щоб нарешті провести мережу вуличного освітлення. А деякі ще й нині виготовляють технічну документацію на неї, як наприклад, у Шепоті. І от нарешті, коли у більшості населених пунктів запрацювало вуличне освітлення, виявилося, що тепер це задоволення – лише для багатих сіл. Бо раптове та суттєве підвищення вартості використаної електроенергії стало ударом для місцевих бюджетів, які ледве зводять кінці з кінцями. Та ще й неабияке, а на 30, а то й 300 %! Залежно від кількості й тарифу енергоспоживання.

   Більше того, постановою НКРЕКП № 2210 від 15 грудня 2016 року з 1 січня скасували обчислення використаної енергії за годинами доби, як це було раніше. Якщо недавно сільські ради могли обчислювати витрати на освітлення за двозонним та тризонним обліком, то тепер кількість спожитої електроенергії рахують виключно за загальними показниками. Наприклад, двозонний (день і ніч) обчислювався за коефіцієнтами 0,35 і 1,8 від вартості кіловата. А тризонний (нічний, напівпіковий і піковий період) – відповідно за коефіцієнтами 0,25, 1,02 та 1,8. Тепер цей показник зрівняли до 0,60 % від загальної вартості кіловата.

   На практиці все це виглядає вражаюче. Селищний голова Іван Повідаш розповів, що за вуличне освітлення в Путилі у грудні минулого року платили близько восьми тисяч гривень. А вже у січні ця сума зросла до 24 (!) тисяч. Намагаючись зекономити, ліхтарі на околицях Путили вимикають з опівночі до 4 години ранку. Проте центр освітлений з 20.00 до 6.00. Це добре, що нині світловий період доби збільшується, значить, споживання енергії буде меншим. Але таке стрімке подорожчання енергії все одно є невмотивованим, переконаний селищний голова.

   Як тільки постанова про подорожчання зовнішнього освітлення набула чинності, керівництво Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади теж стало міркувати, як вийти з ситуації. Адже сума до сплати суттєво збільшилася: якщо за березень у минулому році платили 3639 гривень за 2933 кВт, то цього року – 6089 гривень за 2509 кВт. Коштів із самооподаткування, які зазвичай спрямовували на оплату освітлення, уже не вистачить. Все-таки загальна протяжність електромережі нині складає 5,7 кілометра (найбільша в Шпетках – 2,2 кілометра). Тому, розповідає голова ОТГ Іван Чев’юк, на сесії сільської ради прийняли програму енергозбереження, передбачивши додатково 20 тисяч гривень на цю потребу.

   В інших селах ситуація не краща, місцеві бюджети потерпають від чергового навантаження. Бо витрати – постійно зростають, а доходи не дорівнюють потребам. 

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет