Ліквідація гіганта – розпочалася
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 8-07-2019, 10:13
Переглядів: 26

24 червня на чергових щорічних загальних зборах ПрАТ «Путильський лісокомбінат» акціонери прийняли рішення про ліквідацію підприємства. Головними причинами назвали величезні борги та неможливість відновити виробництво. Що ж успадкували від потужної лісопромислової машини звичайні лісоруби, водії, верстатники, будівельники? Та з якою совістю управлінці увійдуть в історію краю та його народу? 

 

   За падінням лісокомбінату громадськість спостерігає 25 років, з того моменту, коли у травні 1994 року почалася його реорганізація. Нині акціонерами підприємства є 1385 осіб, які володіють 177 465-ма акціями. Найбільше цінних паперів у міцних руках 16-ти осіб, які й мають право голосу. Серед них відомі жителі краю – Петро Івонча, Петро Луцюк, Михайло Карапка, Петро Ліска, Олексій Кера, Іван Скидан та інші. У їхній компетенції зосереджувалися управлінські важелі та приймалися доленосні для колективу та підприємства рішення, пов’язані з продажем потужної матеріально-технічної бази й споруд.

   Шкода, що за цей період підприємство, яке мало добротні цехи, склади, автомобілі, деревообробні верстати, гуртожитки, відмінних фахівців, не зуміло влитися у ринкову економіку країни. Прикро, що «старі» керівники так і не зуміли перекваліфікуватися і почати мислити, як чимало підприємців, котрі починали займатися лісопереробкою з нуля та стали успішними.

   Цими спекотними днями на теренах краю й сталася доленосна подія. Бо інші лісокомбінати України давно ліквідувалися й розрахувалися перед колективами. Знані путильчани останні покладуть крапку, залишивши для простих людей крихти.

Мовою цифр

   У понеділок на збори прийшли біля двох десятків акціонерів: 16 тих, котрі мали голосові акції та кілька звичайних робітників, котрим небайдужою є мимовільна плинність подій у лісокомбінаті.

   Зі скупих доповідей в. о. голови правління Василя Григоряка, голови наглядової ради Петра Луцюка та голови ревізійної комісії Марії Клим лунали приголомшливі цифри боргів, пов’язаних із податковими зобов’язаннями та зарплатою. Не ведучи виробничу діяльність, підприємство справно нараховувало зарплату керівникам, сторожеві й бухгалтеру, які мали б займатися його розвитком, а не банальним продажем майна.

  • За станом на 24 червня, вартість основних засобів підприємства становить 3 млн 689 тис. грн. Заборгованість перед фіскальною службою складає 637 821 грн, а по зарплаті – 193 000 грн, - підсумував Петро Луцюк, доповідаючи з питання про затвердження проміжного балансу підприємства. Саме з такими цифрами лісокомбінат увійшов у офіційний статус підприємства, що ліквідовується.

Що продали, а що й вкрали

   Щоб зводити кінці з кінцями, лісокомбінат постійно щось продавав. Активним учасником та основоположником у цих питаннях виступала наглядова рада. Основним видом її діяльності, згідно статуту, було захищати права акціонерів. Без згоди цього органу не можливо було нотаріально оформити купівлю-продаж майна.

   10 травня 2018 року було обрано наглядову раду на чолі з Петром Луцюком. До її складу увійшли Михайло Карапка, Петро Івонча, Петро Ліска, Олексій Кера. За цей період було проведено 13 засідань та прийнято 98 рішень.

   За словами Петра Луцюка, «у 2018 році продали піднавіс у Селятині за 17 173 грн, гуртожиток в Сараті за 67 грн 60 коп, автомобіль МАЗ-509 – 70 000 грн. А вже у 2019 році продали гуртожиток в Дудинцях за 65 000 грн, верстат фугувальний (без електродвигуна) – 8 000 грн, причіп тракторний – 8 000 грн та яму для збору стічних вод в автоколоні (ціну не назвав, - авт.)».

   Також голова ревізійної комісії Марія Клим доповіла, що підприємство зазнало збитків через крадіжку майна на суму 34 тис. грн. Ці факти зафіксовані поліцією, але впіймати злодіїв так і не вдалося.

   Такими були балансові ціни на об’єкти, а ось чи співпадають вони з ринковою вартістю на теренах Путильщини, легко може порівняти кожен читач цієї статті.

«Кадровий голод», як перепона на шляху до успіху

   За словами голови наглядової ради Петра Луцюка, підприємство накрив «кадровий голод». З ним був солідарний і Петро Івонча, який нарахував лісокомбінату 69-річний вік із дня його створення.

  • За майже за 5 останніх років було змінено 7 голів правління товариства. Причина – низька зарплатня. А потрібен був такий керівник, який би зумів вивести підприємство на ринок і змусив ефективно працювати, - говорив із трибуни актової зали на цеху переробки деревини Петро Луцюк.

   Проте реальних приводів, які привели лісокомбінат до боргової кабали – так і не назвали. Так само, як і не назвали винуватців такої ситуації.

Акціонери не погодилися із копійчаним продажем контори лісокомбінату в центрі Путили

   Непогашені податкові борги перед державою змусили фіскальну службу краю, ще у 2014 році взяти під заставу контору лісокомбінату, що в центрі Путили. Цієї весни споруду продали за 860 000 грн.

  • Така ціна є значно заниженою. Адже Чернівецький інститут землеустрою оцінив дане майно у 3 млн 200 тис. грн, - говорив перед акціонерами Петро Луцюк. - Наглядова рада зобов’язала правління оскаржити ці дії в суді. Також існує загроза для іншого майна лісокомбінату через борги перед казною.

   Та чи доведуть акціонери своє рішення до суду – покаже час. А нині нерухомість має нового власника, а, отже, нове життя.

Розрахуються з боргами й остаточно ліквідуються

   На збори запросили ліцензованого фахівця Валерія Вікторовича Стрельнікова, котрий займеться юридичними питаннями ліквідації ПрАТ «Путильський лісокомбінат».

  • У процесі будуть погашені всі борги по податках і зарплатах. Також буде проведене погашення акціонерам пропорційно до їхніх внесків, - наголосив Валерій Стрельніков.

   «24 червня скасовано повноваження всіх керуючих органів, а штатні працівники – звільнені. Надалі кадри будуть складатися із трьох членів – охоронець підприємства, відповідальна особа за ведення бухгалтерського обліку, розрахунків й звітів, а також матеріально відповідальна особа за майно підприємства від його продажу і до передачі власнику», - зазначив юрист.

   З дня внесення змін до державного реєстру, буде опубліковано оголошення, в якому йтиметься, що всі кредитори протягом двох місяців матимуть право надсилати претензії чи позовні заяви на адресу ліквідаційної комісії. Ці вимоги будуть розглянуті. А в разі незадоволення – спірні питання розбиратиме суд.

Оксана ПОРОХ.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет