НЕГОДА ЛЮТУВАЛА НЕ НА ЖАРТ
Добавив: putyla8
Коментарів: 1
Добавлено: 8-07-2019, 10:11
Переглядів: 28

   Затяжні дощі зливи та буревії останніми тижнями не покидали Буковину. Саме вони завдали найбільше збитків у Вижницькому та Путильському районах. Якщо в сусідів-вижниччан поривчастий вітер пошкодив покрівлі приватних будинків та об’єктів державної власності, то на Путильщині саме дощі стали причиною суттєвих пошкоджень гравійного покриття на дорогах, берегоукріплень та георешіток. 

 

Дощі розмили чотири кілометри дороги

   У Конятинській ОТГ найбільше постраждали від природної стихії села Конятин та Самаково. Згідно дефектного акту ліквідації наслідків стихії, затвердженого рішенням виконкому Конятинської сільської ради, на території громади доведеться відновити 70 метрів габіонної стінки, прочистити 700 метрів русла потічка Самаківський та вирівняти 4 кілометри дорожнього полотна. Голова громади Олександр КОМАРИЦЯ зазначає, що приблизна вартість збитків складає п’ять мільйонів гривень. Приватні об’єкти, які були підтоплені (земельні ділянки, продуктовий магазин, столярний цех, дерев’яний міст) відновлені зусиллями власників із залученням місцевої комунальної техніки.

Реабілітовують місцеві шляхи спільними зусиллями

  Не краща ситуація на території Селятинської об’єднаної територіальної громади, розповідає голова Валерій ПОЛЯНЧУК. Чи не найбільше шкоди дощі завдали 18 червня, пошкодивши гравійне покриття більшості автошляхів. З Галицівки до Готаря вибоїни подекуди сягають метрової глибини. Критична ситуація на перевалі Джогул, є два серйозні зсуви на Межівському (між Верхнім і Нижнім Яловцями).

   На даний час спільними зусиллями місцевих підприємців, працівників райавтодору та лісового господарства відновили дорогу в Руській. Громада ще не має у розпорядженні власної комунальної техніки, оскільки комунальне господарство в ОТГ нещодавно утворили. А проект на закупівлю спецтехніки (дорожнього трактора з ковшом, відвалом для снігу та причепом) погоджують у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва комунального-житлового господарства України.

   Валерій Кузьмович каже, що такі ситуації руйнування автошляхів в Селятинській ОТГ сезонно повторюються. Тому на засіданні виконкому сільської ради ще на початку року виділили кошти на дороги місцевого значення, які руйнуються найчастіше. На дороги в Лустуні та Галицівці заклали по 30 тисяч гривень. На напрямок Яровиці та Сарати ця сума складає 40 тисяч гривень. В коштах різниця незначна, а от протяжність доріг місцевого значення на території Шепітської сільської ради складає 202 кілометри. У той час, як в Селятині місцеві дороги пролягають на 90, а в Плоскій – на 70 кілометрах. У громаді сподіваються, що затяжні дощі нарешті закінчаться, а погода сприятиме відновленню гравійного покриття та окремих особливо складних ділянок.

Старе дерево не витримало

   Окрім цього, несприятливі погодні умови стали причиною падіння дерева на проїзну частину центральної дороги в Путилі. На щастя, обійшлося без людських жертв. Однак, падаючи, стара береза, пошкодила огорожу на території поліції та навпроти – паркан відділу Держгеокадастру у Путильському районі. А також телефонний кабель та електричну лінію. Після звернення чергового Путильського відділення поліції рятувальники ДПРЧ-6 оперативно прочистили дорогу від залишків дерева, звільнивши проїжджу частину.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет