Варили кулешу з Костянтином Грубичем і набувалися на концерті
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 5-06-2019, 10:50
Переглядів: 72

Таким запам’яталося 54-те районне свято «Полонинська ватра»

   Минулої неділі, 26 травня,  Путила гостинно вітала учасників та гостей традиційного свята виходу на полонини «Полонинська ватра». До самісінького серця Карпат з’їхалися люди з сіл і селищ, міст і містечок, урочищ та присілків. У гуцулів таке свято вже 54-ий рік поспіль знаменує початок літування овець у горах.

   І хоча нинішній травень видався дуже холодним, та все ж овечок після Юрія погнали на пашу у високогір’я Карпат. Цього року на території району сформували 16 полонини, де ціле літо ґаздуватимуть працьовиті та досвідчені вівчарі.

   З нагоди свята до Путили завітали поважні гості, серед яких голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, народний депутат України Іван Рибак, заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Богдан Бойчук, голова управи Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк та інші.

   Посадовці вручили горянам – власникам особистих селянських господарств відзнаки районного й обласного рівнів, відзначили грамотами окремих працівників будівельної фірми, що займається реконструкцією стадіону «Карпати» імені А. Гусіна, керівництво району.

   Так співпало, що саме цими днями виповнився рік, як на сході держави загинув наш земляк Ферлієвич Віктор із Конятина. Відзнаку «За заслуги перед Батьківщиною» посмертно голова райдержадміністрації Микола Савчук та голова районної ради Микола Шевчук вручили його матері. Вони закликали також не забувати, що війна не закінчена і бійці на передовій потребують щонайменше нашої молитви.

   А далі у блакить неба полинули мелодії трембіти, зазвучали цимбали, скрипка і сопілка, покликали до пісні і танцю місцеві аматори, колективи із сусідніх регіонів, обласного центру та столиці. На сцені жартували, віншували ґаздів і ґаздинь, задавали публіці драйву та бажали веселого літування полонинникам.

   Але яке свято без ватага? Йому ж належить відповідальна місія запалити ватру, яку вівчарі понесуть у високі гори, підібрати мужніх леґенів, котрі вміють доглядати маржину та розважити гостей. Довго чоловіки думали-гадали, хто б міг найкраще справитися з цим завданням і вирішили надати перевагу поважному ґазді, старості села Довгопілля Конятинської ОТГ Петру Юрійовичу Лахману.

   Під його мудрим наставництвом майбутні вівчарі демонстрували свою фізичну витривалість, без якої у горах біля маржини не обійтися. А ще не обійшлося без їхньої участі у приготуванні гуцульських наїдків. Адже такі страви як кулеша, гуслянка та бринза – не просто корисні для організму, а й додають сили.

   Про ті чудодійні властивості гуцульської страви добре знає поважний усть-путильчанин Микола Андрійович Штефуряк, який цього дня провів майстер-клас із сироваріння. Він на практиці продемонстрував увесь процес - від проціджування молока і до готового будза, який після висихання має бути просякнутий легким димом від ватри в полонині.

Сюжет  зі свята показали на каналі «1+1»

   За процесами варіння кулеші та виготовлення полонинського сиру уважно спостерігав Костянтин Грубич, який завітав до Путили з проектом «Польова кухня», що транслюється на каналі «1+1». З допомогою ґаздів та ґаздинь, які давали йому поради щодо приготування, чоловік зварив кулешу на жентиці, що залишилася від будза, та злагодив до неї гриби у сметані. Стравою почастували гостей. А ввечері сюжет про свято та похід в одну з гірських полонин, що розпочала свою роботу ще на початку травня, транслювали на телеканалі «1+1».

   Поки глядачі активно знімали відео на всілякі ґаджети та смакували стравою, прикордонники провели показовий номер із затриманням правопорушника на умовному державному українському кордоні вченою вівчаркою. Раніше вони демонстрували більш розгорнуту програму про життя охоронців кордону, але й це короткочасне видовище буквально перехоплювало подих.  

   Після проведення майстер-класів на повну силу розгорнулася концертна програма. Глядачів, звичайно, поменшало, але ті, хто залишився, набувався аж до вечора. І дорослі, і діти охоче підтанцьовували під запальні українські пісні у виконанні Василя Данилюка, Павла Бубряка, Святослава Края та його доньки Христини, Івана Потяка, Інни Стиць та інших виконавців.

   Приємно, що до початку свята підрядна організація, що працює над реконструкцією стадіону «Карпати імені А. Гусіна, дотримала обіцянки щодо встановлення індивідуальних сидінь. Гості почувалися комфортно. Правда, значна частина людей перебувала на самому полі, ближче до майстер-класів та інших святкових номерів.


До слова

   Попри те, що горяни та гості краю отримали на святі море позитивних емоцій, були і неприємні моменти - неякісне озвучення та плутанина під час нагородження. А ще від організаторів свята чекали оновленого сценарію та менше імпровізації, яка моментами була не зовсім доречною. Тож високоповажні гості і прості глядачі не приховували невдоволення. Але на фото збережуться тільки красиві сюжети.

Марина ЮРЧЕНКО.          

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет