Популяризуймо своє, рідне
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 6-05-2019, 11:53
Переглядів: 44

   Так каже краєзнавець, дослідник-етнограф, майстер фотографії Віталій Дмитрюк із Путили й часто при зустрічах ділиться свіжими оповідками, записаними з уст старожилів Гуцульського краю. Це дуже потрібна праця, специфіку якої часто усвідомлюють тоді, коли в суспільстві виникає її дефіцит. А щоб було що дізнаватися з минулого наших предків, Віталій Іванович співпрацює з різними регіональними виданнями України та україномовною періодикою, що виходить за сприяння діаспори в сусідній Румунії.

    Нещодавно вийшов у світ літературно-мистецький та науково-освітній журнал «Німчич», де опубліковані матеріал і тематичні фото Віталія Дмитрюка з циклу «Зимові свєта на Гуцульщині». Особливість публікації полягає в тому, що автор зумів поєднати спогади гуцулів Путильського району та гуцулів із Мармароського повіту Румунії. Також у журналі багато цікавої інформації, розрахованої на різну читацьку аудиторію. Тут і поезія місцевих авторів, зокрема путильчанки Валентини Буняк, оповідки для дітей, сучасна проза, статті про людські долі, літературні постаті та багато іншого.

   Публікації про зимові свята, а також про свято «Міра», яке проходить 6 травня у селі Бистрий, можна прочитати і в «Гуцульському калєндарі» за 2019 рік.

   Співпраця українців із різних куточків, спільні вболівання за збереження свого етносу чітко проглядаються у часописі «Український вісник», що виходить  за сприяння Союзу Українців Румунії. У цьому виданні Віталій Дмитрюк ділиться з читачами оповідкою «Цуйка», записаною з уст жителя с. Вишавська Долина у громаді Бистрий Мармароського повіту Йосипа Годинчука. Для виготовлення національного напою Румунії Йосип використовує прадідівський метод – водяний млин, про що й засвідчують фото Віталія Івановича.

   Відображенням минувшими і сьогодення є літературно-мистецький альманах «Писанка», який виходить з 2017 року за сприяння Асоціації органів місцевого самоврядування Гуцульщини. Світлини Віталія Дмитрюка в цьому виданні підтверджують, що у духовному єднанні поколінь немає кордонів. Це фотографії з таких різдвяних заходів України та Румунії: «Найбільша коляда у найменшому місті Вижниця», «Свято різдвяних колядок у Путилі», Міжнародний фестиваль колядок у Сигеті, Румунія, «Велика гуцульська коляда у Ясінях».

   Запитуйте, читайте, доповнюйте скарбницю духовності Гуцульщини.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет