Єдиний медик на все село
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 15-04-2019, 11:28
Переглядів: 117

Рипенський ФАП знаходиться у верхньому центрі села на одному подвір’ї з сільським будинком культури. З 2009 року установою завідує Людмила Миколаївна ТРУФИН, якій доводиться бути лікарем, санітаркою, опалювачем і співчутливим другом водночас.

   Щодня жінка дістається робочого місця на власній автівці з Сергіїв, а це близько п’яти кілометрів не надто добротного шляху. Витрачені на пальне гроші не рахує, бо порятунок хворого – на першому місці.

   На обслуговуванні у лікаря перебувають 639 осіб, 11 із них – діти віком до одного року. Згідно плану, Людмила Миколаївна раз на місяць навідується до кожного малюка та вагітної жінки, щоб здійснити профілактичний медичний огляд. Здавалося б, звичайна річ, якби оселі не були розкидані на великих відстанях одні від одних. Завідуюча ФАПом каже, що за роки роботи до таких умов звикла, але набагато складніше добиратися до пацієнтів взимку.

   У селі найчастіше хворіють люди поважного віку, констатує медик. Серед поширених захворювань – гіпертонія. Але цієї зими дітей масово вразила епідемія кору і додому часто викликали як завідуючу ФАПом, так і сімейних лікарів Тетяну Іванівну Терен або Світлану Петрівну Пилипко.

   До речі, саме з Тетяною Іванівною люди підписали найбільше декларацій. Бо ще до старту медичної реформи вона обслуговувала дільницю в Рипні, і місцеві жителі одразу визначилися з вибором. За словами Людмили Миколаївни, угоди з сімейними лікарями не підписало близько п’яти відсотків населення. Консультації по телефону та виклик особистого сімейного лікаря – це єдине, що змінилося з моменту впровадження реформи.

   Хоча медична установа знаходиться у віддаленому гірському куточку, батьки мають можливість зробити дитині планові щеплення на місці. Звичайно, на цей крок погоджуються не всі, мотивуючи рішення релігійними переконаннями. Та якщо в дитини немає проблем зі здоров’ям, Людмила Миколаївна радить все ж отримати вакцинацію. Деякі батьки після спалаху кору змінили свою думку і погодилися на щеплення. А лікар запевняє, що вакцина протистоїть хворобі, навіть якщо дитині п’ять років.

Приміщення ФАПу старе, але затишне

   У жовтні минулого року на фельдшерсько-акушерському пункті скоротили посаду санітарки. Тому Людмила Труфин – сама собі господиня. Вона й палить пічку в опалювальний сезон, і прибирає в приміщенні, й облагороджує територію. А ще доводиться за власні кошти робити внутрішній косметичний ремонт, щоб було затишно і їй, і пацієнтам.

   Для роботи є все необхідне обладнання і медикаменти, а також – холодильник для зберігання вакцини та добротні меблі. На ФАПі можна виміряти артеріальний тиск, температуру тіла, визначити вагу і ріст дитинки, отримати капельницю чи придбати ліки.

   Людмила Миколаївна каже, що в селі за останні роки народжуваність перевищує смертність. Кількість малюків щороку коливається у межах 10-12 осіб.

   Буває, що в складних ситуаціях на виклики до Рипня приїжджає швидка медична допомога. Але в більшості випадків місцеві жителі дістаються райлікарні самостійно. Тут головне мати надійне авто чи гужовий транспорт, і тоді можна вирішити чимало проблем.

 

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет