ВІТАМІНИ ДЛЯ ВАГІТНИХ
Добавив: putyla8
Коментарів: 2
Добавлено: 8-04-2019, 09:40
Переглядів: 34

Чи потрібні вони? Якщо так, то чому?

Вагітні жінки потребують регулярної підтримки вітамінів і мікроелементів в організмі. Це пов’язано з тим, що більшість корисних макро-і мікрокомпонентів споживає плід. В жіночий організм речовини надходять з продуктами харчування, тому важливо скласти грамотний раціон. Проте цього недостатньо, а отже, доводиться вдаватися до відповідних медикаментів.

Кожна вагітна жінка прагне підібрати найкращий комплекс вітамінів, який можна було б приймати протягом усіх трьох триместрів вагітності. На перший погляд, все досить просто – приймаємо всього одну таблетку і в організм надходить повний набір вітамінів і мікроелементів. Але не все так просто, оскільки на різних триместрах вагітності мамі і дитині необхідний абсолютно різний набір вітамінів і мікроелементів.

 

Перший триместр вагітності

Фолієва кислота

Період, в якому фолієва кислота є найбільш необхідною - другий-четвертий тиждень вагітності. У цей період формується нервова трубка, яка в подальшому дасть початок головному мозку. Ця важлива речовина допомагає активно ділитися клітинам, впливає на формування плаценти, завдяки фолієвій кислоті правильно передається генетична інформація. Крім цього вона синтезує гемоглобін. Якщо гемоглобіну мало в організмі, то виникає фолієводефіцитна анемія - людина починає дуже швидко втомлюватися, ставати блідою, з'являється задишка, запаморочення, може збільшитися селезінка, а в роті утворитися невеликі ранки. Серед продуктів фолієва кислота у великій кількості знаходиться в брюссельській капусті, сочевиці, бобах, спаржі, печінки курчати, печінки яловичини, в борошні грубого помелу і в виробах з цієї муки.

Вітамін А

Його призначають вагітним за 1,5-3 місяці до планованої вагітності. Після цього потрібно зробити невелику паузу і продовжити приймати вітамін за два-три місяці до настання пологів. Вітамін А дуже важливий в процесі поділу клітин, також він допомагає їм диференціюватися. Надалі він необхідний для того, щоб нормально розвивався скелет плоду, а також зоровий апарат і його нервова система. Вітамін А у великих дозах можна знайти в печінці. Також у великій концентрації він знаходиться в риб'ячому жирі. Плоди горобини, обліпихи, шипшини, селера, шпинат, помідори, морква, персики, червоний солодкий перець - всі вони насичені цим корисним вітаміном. Вітамін А є жиророзчинним вітаміном, він може засвоюватися лише за наявності жирів. Так що овочі, які містять вітамін А, найкраще заправляти сметаною, фрукти - вершками.

Вітамін Е

Цей вітамін рекомендують приймати жінкам за два-три місяці до планованої вагітності. Також його продовжують приймати і в першому триместрі. Прийом вітаміну Е необхідний для запобігання мимовільного аборту (викидня).

У великих кількостях цей вітамін можна знайти в рослинних оліях - у кукурудзяній олії, обліпиховій, соняшниковій, оливковій. Також вітамін Е міститься в томатах, горосі, шипшині, шпинаті, яйцях, м'ясі, молоці, салаті.

Другий триместр вагітності

Йод

В основному йод призначається в першій половині виношування дитини. Якщо жінка має проблеми з роботою щитовидної залози, то їй строго забороняється приймати цей препарат. Йод потрібен організму для того, щоб гормони щитовидної залози синтезувалися і могли впливати на нормальне формування скелета плоду і забезпечити його нормальний розумовий розвиток. Дуже багато йоду міститься в морській солі. Крім цього дана речовина є в сушеному інжирі, морських водоростях, морській рибі та в інших морепродуктах.

Кальцій

Цей мікроелемент потрібний майбутній породіллі та її майбутній дитині для того, щоб скелет дитини, його нирки і ендокринна система могли нормально розвиватися. Скільки б жінка не їла їжі, збагаченої кальцієм, цього їй буде недостатньо, тому рекомендується вживати спеціальні вітаміни. Найбільше насичені кальцієм кисломолочні продукти. Також кальцій є в білокачанній капусті, кольрабі, листовій капусті і броколі. Такі продукти, як газована вода, кава і шоколад заважають нормальному засвоєнню кальцію.

Третій триместр вагітності

Залізо

Залізо відіграє особливо важливу роль у профілактиці такого захворювання, як анемія. Також він синтезує особливий білок, який активно допомагає м'язам скорочуватися. Якщо організм отримує недостатню кількість заліза, то тонус матки знижується, розвивається м'язова слабкість. Телятина найбільше багата залізом. Після телятини йде яловичина, кролятина, індичатина і свинина.

Вітамін Д

Його рекомендують практично всім вагітним жінкам на третьому триместрі вагітності, щоб знизити ризик розвитку у дитини рахіту. Вітамін Д є дуже важливим для формування скелета немовляти. Крім цього, вітамін Д сприяє нормальному розвитку серцево-судинної системи. Він є в таких продуктах, як печінка тріски, сардина в маслі, риб'ячий жир, лосось, оселедець, макрель. Трохи менше вітаміну Д є я яєчному жовтку і у вершковому маслі. Також він є і в молоці, хоч і в дуже невеликій кількості.

Вітамін С

Він потрібен організму для того, щоб плацента могла нормально розвиватися, щоб нормально сформувалися всі необхідні оболонки плодового яйця. Велика концентрація вітаміну С є в зелені, в чорній смородині, ківі, полуниці, солодкому перці, картоплі, моркві, у всіх цитрусових і в капусті.

З цього випливає, що норма вітамінів для вагітних в різні періоди може відрізнятися. Вітаміни для вагітних по триместрах зазвичай призначає лікар, який контролює стан жінки. Виходячи зі скарг і результатів аналізів, можна припустити нестачу вітамінів і вибрати відповідні препарати.

До вагітності треба ставитися дуже відповідально. Неправильне рішення може негативно позначитися на стані дитини, або на здоров’я жінки. Важливо завжди пам’ятати, що профілактичні заходи, наприклад, застосування вітамінів для вагітних, знизять ризик ускладнень.

Зверніть увагу! НЕ рекомендується самостійно приймати рішення щодо вибору вітамінних комплексів для вагітних. Для цього потрібно проконсультуватися з лікарем.

 

Підготували:

 

Марія Лукань та Марина Гресько

ВДНЗ України «Буковинський державний 

медичний університет

Кафедра акушерства та гінекології.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Коментар #1 комментарів публікацій
I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing.
Car Broker Montreal
Подобається 0
Коментар #2 комментарів публікацій
I think about it is most required for making more on this get engaged
amazon com treadmills
Подобається 0

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет