Мости у Сергіях цього року не ремонтуватимуть
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 8-04-2019, 09:37
Переглядів: 558

Проте окремим шматкам дорожнього господарства Путильщини все ж пощастить

 

До переліку об’єктів, що постраждали внаслідок паводку 2008 року і досі не бачили ремонту, входять два аварійні мости у селі Сергії біля церкви. 

   Глибокі вибоїни, що тягнуться на кілька десятків метрів, зруйнована по обидва боки огорожа, односторонній рух та відсутність тротуарів створюють не те що аварійну ситуацію, а можуть коштувати комусь здоров’я чи життя. І, навіть, смертельний випадок, який трапився тут кілька років тому з молодим чоловіком, не спонукав до дій відповідні служби.

   Сергіївський сільський голова Микола Юрійович Маковійчук підкреслив, що це дорога державного значення і утримувати її, відповідно, має Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області. Але попри те, що сюди неодноразово приїжджали різні комісії, ситуація так і не змінилася. «Гадаю, про автошлях подбають тоді, коли запрацюють пункти пропуску в Руській та Шепоті», - розмірковує Микола Юрійович.

   Аварійні мости у Сергіях включені до перспективного плану розвитку Путильщини на найближчі три роки, каже начальник управління економічного розвитку, підприємництва та інвестицій РДА Андрій Петрович Дутчак. У документі ці об’єкти визначені як стратегічні для району, а це означає, що їх потрібно ремонтувати в першу чергу. «Ми зі свого боку заявили про проблему і подали її на розгляд у вищі інстанції. А виготовленням проектно-кошторисної документації та всіма суміжними процедурами займається Служба автомобільних доріг.

   Нагадаємо, що у 2008 році розглядали кілька варіантів вирішення цієї проблеми. І всі вони були спрямовані на те, щоб оминути дороговартісний ремонт мостів. Зрештою проектанти Львівського проектного інституту запропонували змінити русло річки так, щоб вода під мостами не проходила. Але коли стихія вкотре показала горянам свою безмежну силу, цю ідею відкинули і питання ремонту мостів знову залишилося відкритим.

   Це підтвердив і голова райдержадміністрації Микола Петрович Савчук. Проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт об’єкту вже виготовлена і наразі проходить експертизу. Щодо території Сергіївської сільської ради, то в документах йдеться не тільки про два мости, а й 3 кілометри дороги та ремонт 65,6 м погонних споруд (невеликих мостів) як паводкових об’єктів. Їх загальна кошторисна вартість складає 107,9 млн грн, але на 2019 рік коштів ще не передбачено.

   Натомість, за словами Миколи Петровича, цього року планують завершити ремонт 4,8 км дороги Усть-Путила – Дихтинець на суму 38 млн грн. Ще 75 млн грн спрямують на будівництво розтоківських мостів, а більше 7 млн грн - на 31-ий і 29-ий кілометри дороги в Підзахаричах.

   Паралельно виготовляють проектно-кошторисну документацію на дорогу Т-2601 державного значення у Руській. Там, біля КПП, є зсув і щоб укріпити 300 м проблемного шляху, потрібно близько 96 млн грн. Інших капітальних робіт у напрямку до Селятина цього року не заплановано, а ґрунтування проводитимуть за рахунок експлуатаційних коштів.

   Прикро, що за 11 років ніхто так і не спромігся поремонтувати аварійний шлях, яким щодня курсують рейсові, шкільний автобуси та інший транспорт і щоразу наражаються на ймовірну небезпеку. То ж що такого повинно трапитися, аби державна влада нарешті згадала, що в горах теж живуть люди?!   

 

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет