Обличчя влади у словах і справах Або з якого крісла краще видно ситуацію у сферах району?
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 4-03-2019, 11:31
Переглядів: 200

Звіти голів районної ради та райдержадміністрації, незручні запитання і незавершені відповіді, протистояння і співпраця. Це та багато іншого лунало минулого четверга, 21 лютого, у сесійній залі районної ради.

   Ключовими на черговій сесії районної ради були два питання: звіти керівників обох гілок влади. Депутати не хотіли формального зачитування доповідей, а запропонували продовжити у форматі живого діалогу.

   До голови районної ради Миколи Шевчука була низка запитань, що стосуються призначення і звільнення головного лікаря Путильської ЦРЛ. Депутат Василь Сафроняк говорив про тяжкий моральний клімат, що панує у колективі через постійні зміни керівництва ЦРЛ. (Нагадаємо: за півтора року протистоянь, тобто з часу таємного голосування проти тодішнього головного лікаря Михайла Дячука у вересні 2017 року, керівника змінювали 5 разів.) І досі проблема не вирішена. Василь Танасійович закликав голову районної ради припинити безлад, знайти точки дотику до всіх учасників конфліктного процесу, запитати і врахувати думку колективу, депутатів, керівників відповідних профільних комісій, а вже потім приймати чергове кадрове рішення з дотриманням усіх норм чинного законодавства щодо прийняття рішення про призначення і звільнення керівника об’єкту комунальної власності.

   Депутат Володимир Тринька запитував, хто виконує обов’язки головного лікаря у ЦРЛ; чому заблокований доступ до кабінету керівника і печатки лікарні? На це Микола Михайлович відповів, що тимчасово до проведення конкурсу в. о. головного лікаря є Климентій Михайлюк, згідно його розпорядження. А щодо блокування фінансово-господарської діяльності установи: якщо є потреба, нехай залучають правоохоронців.

    Депутат Андрій Дутчак закликав голову районної ради інформувати депутатів про судові та інші рішення, що надходять чи стосуються діяльності апарату ради, депутатського корпусу. Багато із присутніх депутатів належно не ознайомлені з важливими питаннями, тож як можуть приймати справедливі рішення.

   Депутат Євдокія Фрей вважає, що рішення суду потрібно виконувати. Якщо хтось не згоден, хай доводить це у відповідних органах. Через блокування печатки заручниками ситуації є не лише працівники ЦРЛ, а й жителі району.

    Депутат Михайло Козян закликав шукати разом компроміс.

   Депутат Михайло Дячук  звернувся до голови районної ради з проханням не дезінформувати депутатів про результати судових засідань. Постанову апеляційного суду він оскаржуватиме у касаційному порядку.

   Депутат Василь Журавець радив Миколі Шевчуку працювати з професійним юристом.

   Депутати розуміли, що рушійною силою кадрової проблеми ЦРЛ стало їхнє славнозвісне таємне голосування.

   Підсумковим став виступ Андрія Дутчака. Він зазначив, що звіт голови – це шаблонна робота. Шкода, що за три роки районна рада не стала тією структурою, де вирішуються справи на користь громади. Ніхто не побачив результату для району від поїздок керівництва на форуми та інші заходи. Від голови районної ради немає ініціативи. Потрібно об’єднати раду. Але чи вдасться це зробити за півтора року, що залишилися?

   Звіт голови районної ради депутати взяли до відома. Аналогічним було і рішення щодо звіту голови райдержадміністрації Миколи Савчука. До нього також було чимало актуальних запитань.

   Депутат Юлія Поліщук підняла проблемне питання стану і перспектив дороги в напрямку Сергіїв, Шепота, Руської та рейсового сполучення. Микола Савчук відповів, що знає проблему, але конкретного алгоритму дій виконавчої влади для оперативного вирішення проблеми, яка є аналогічною і в яблуницькому напрямку, присутні не почули.

   Депутат Дмитро Ославський цікавився, як вплине адміністративно-територіальна реформа на цілісність району, а також долею районного будинку культури. З першого питання голова РДА зазначив, що нам залишається сподіватися на прийняття законопроекту про збереження адміністративного устрою і статусу гірських районів, бо жодні методики і формульні розрахунки реформ тут не підходять. А РБК знову взялися ремонтувати, на це передбачено 1,4 мільйона гривень.

   Депутат Євдокія Фрей запитувала, чому у звіті не звучало про співпрацю з Конятинською громадою. Микола Савчук на це зауважив, що до співпраці готовий, а на заходи громади владу району потрібно запрошувати.   

   Депутат Роман Косар закликав дбати про розвиток і підтримку спорту в районі, а також вживати заходів для того, щоб 25-відсоткава гірська надбавка не зникала в загальній сумі нарахованої зарплати.

   Підзахаричівський сільський голова Орися Андрюк вкотре наголосила на необхідності фінансування ремонту комунальних доріг. Про це люди постійно говорять на місцевому рівні, а що їм відповідати?

   Зрештою, Михайло Козян нагадав, що наближаються президентські вибори і люди сподіваються на зміни.

   Зміни й справді дуже потрібні, але в кращу сторону. У цьому процесі відповідальним є кожен українець. Не можна бути байдужими, потрібно бути свідомими.

Людмила БАСЮК. 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет