Доброчесність або Спокуса служби прикордонників
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 4-03-2019, 11:27
Переглядів: 223

Військовий прикордонний підрозділ «Селятин» пильнує 103 кілометри державного кордону між Україною та Румунією. Не секрет, що цей невеликий відтинок межі із ЄС є спокусою для багатьох пересічних громадян та службовців у сфері незаконного переміщення контрафактних товарів та легких заробітків. Тютюнова індустрія пустила глибокі корені в колись спокійних високогірних гуцульських селах. Аж допоки контрабандна діяльність почала викликати суспільну напругу, збройні та розбійні конфлікти. І хоча корумповані клани знищити не так просто, бо, можливо, не вистачає суворого покарання за рядком закону, але придушити протиправність і впоратися з невіглаством все ж вдалося. 

Перетин не купити

   Приборкати контрабандистів вдалося завдяки тісній співпраці підрозділів внутрішньої та зовнішньої безпеки прикордонників з іншими правоохоронними органами України. Прикладом успішної взаємодії стало нещодавнє викриття великої партії тютюнових виробів, котру горе-бізнесмени готувалися переправити через кордон. У першому випадку в Селятині службовці зупинили автомобіль «MITSUBISHI PAJERO», завантажений 32-ма ящиками цигарок. Цього ж дня, 6 лютого, правоохоронці здійснили санкціонований обшук вантажних транспортних засобів жителя села Руська й вилучили 280 ящиків (140 000 пачок) безакцизних цигарок марки «Ashima», виробництва Республіки Молдова. 

   Заступник начальника державної прикордонної служби «Селятин» із персоналу, майор Михайло Яворський порівнює контрабандистську діяльність з ігроманією, яка керується азартом, інтригами, обманом і легкою фінансовою вигодою. Ці люди не здадуться, допоки їм буде економічно вигідно.

   Щоб досягнути мети, злочинці відверто пропонують хабар прикордонникам.

   - Солдати відмовляються від «співпраці» одразу. Адже у нас перетин не купити. Лишень у лютому солдати п’ять разів відмовилися від хабарів. Службовцям не вигідно йти на ризик та сумнівні заробітки. Адже заробітна плата в нас висока. Тим паче чесність та відданість професії винагороджується додатковими преміями, - розповідає майор Михайло Яворський.

   Але у 2018 році внутрішня служба на «гарячому» затримала двох солдатів-строковиків. Нерадивих службовців передали до дисбату (дисциплінарного батальйону) і їм довелося відповідати за законом.

До бюджету – мільйони

   «Дірки» на кордоні вдається латати не лише завдяки пильності та сумлінню особового складу військових. Високі штрафи за нелегальний перетин, втрата незаконного товару, страх зупинили багатьох «верблюдів», які найбільше ризикують, несучи на плечах масивні коробки. Очільники кланів лише керують процесом та стоять на вершині піраміди. Саме вони і є найбагатшими.

   - Нині штраф за незаконний перетин україно-румунського кордону сягає 17 тис. грн, а весь товар конфісковують та передають фіскальній службі. Для простого селянина це величезна сума. До того ж комусь доводиться відповідати за збитки, завдані злочинній схемі, бо в кримінальному середовищі не все так просто, - розповідає військовий.

  

    Незаконні дії на ділянці ВПС «Селятин» вдалося приборкати завдяки підсиленням із боку правоохоронців. Адже прикордонники можуть діяти лише на кордоні, а в селі злочинцям зовсім не лячно від таких зустрічей. А ось працівники прокуратури та СБУ наганяють справжній переляк на злочинців як у межах населених пунктів, так і під час пересування автомобілями.

   - З початку 2019 року солдати запобігли двом фактам перетину державного рубежу. А протягом 2018 року було проведено 53 затримання й конфісковано 2 756 935 пачок тютюнових виробів без акцизів. Як результат, бюджет України поповнився на близько 45 млн грн,- повідомив майор Михайло Яворський.

Честь професії

   Так склалося за минулі роки, що честь професії прикордонника була дещо втрачена. Але поступово престиж військовослужбовців серед населення відновлюється. За останні роки державна політика стрімко направлена на покращення матеріально-технічної бази прикордонних підрозділів, зросли зарплати, витримуються соціальні гарантії.

   - Ми хочемо, щоб цивільні громадяни ставилися до прикордонників із повагою та розумінням. Багато наших хлопців захищали державу, наш народ на Сході, де тривають протистояння російському ворогові. На жаль, серед наших бійців є й загиблі. Земляк Заєць Олександр поплатився молодим життям за мир у країні. Це треба цінувати. Ми націлені на захист українців, добробут та державну цілісність. Потрібно, щоб люди змінювали свою думку про прикордонників. Звісно, є серед службовців й непорядні, але їх небагато. Наше спільне завдання – будувати міцну й самодостатню Україну. Ми повинні бути єдиними, - наголошує прикордонник.

Четверте модернізоване відділення

   Навесні ВПС «Селятин» офіційно відновить діяльність відділення в селі Руська. Відомо, що військові споруди тут були законсервовані. Тепер держава їх реконструює. Тож є потреба у доукомплектуванні штату на 40 осіб. Михайло Яворський запрошує жителів Путильщини підписувати контракт і поповнювати лави прикордонників.

   Нині мінімальна зарплата військовослужбовця, який щойно підпише контракт, сягає 9,5 тис. грн. Одночасно виплачують матеріальну заохочувальну допомогу в розмірі 12 тис. грн та відразу присвоюють звання молодшого сержанта, а перспектива кар’єрного росту дозволить поповнити ряди офіцерів. У березні очікується чергове зростання оплати праці військових прикордонників.

   У новоствореному відділенні знайдеться місце і для чоловіків, і для жінок. Потрібні й кухарі, прибиральники, опалювачі. Також держава гарантує безкоштовне навчання військових кадрів, харчування, одяг, житло. Для проходження служби потрібні фізично загартовані, морально стійкі особистості. А ще майбутній службовець має бути харизматичним, відважним, пунктуальним, впевненим.

Оксана ПОРОХ.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет