Автошляхи взимку: з піском, сіллю та без техніки
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 7-02-2019, 13:41
Переглядів: 33

На Путильщині бракує грейдерів та тракторів для прочистки доріг від снігу і льодяних колій, а ще грошей та вдалого реформування дорожньої галузі.


   З початку року снігоочищувальна техніка на шляхах Путильщини – дуже рідкісний гість. Особливо це стосується напрямків до Селятина та Яблуниці. Замети та ожеледиця – головні перепони безпечного руху на автошляхах Путильщини. Як результат – численні аварії, потрощені автомобілі, озлоблені водії та пішоходи.


 

   Особлива тривога огорнула горян п’ятничного ранку 25 січня. Сніг товстим шаром лежав на дорозі. Більшість легковиків навіть не покидали гаражів. Діти не змогли добратися до школи, а дехто навіть не потрапив на вихідні додому. Обуренню людей не було меж. Сколихнувся й Інтернет з численними фото- та відеофактами, а також глузливими коментарями.

   Андрій Дмитрович ЗАЄЦЬ, водій екстреної медичної допомоги с. Селятин. Стареньким службовим ВАЗом чоловік кермує 4 роки й добре знає кожен шматок високогірних шляхів. Нинішній стан доріг оцінює на 5 балів, із максимальних 12.

   «20-річна машина часто ламається. Але на допомогу спішить вчасно. Ми наперед з’ясовуємо стан дороги у потрібному напрямку. Намагаємося доїхати максимально близько до дому хворого. Але ситуації бувають різні», - розповідає чоловік та додає: - Лише в суботу перевал Джогул чистив бульдозер. Замети були настільки високими, що сніг перевалював через трактор. Насилу пробили дорогу. Зараз шлях прочищений. Все добре. Незрозуміло, чому сіль та пісок кидають на засніжену і не прочищену дорогу. Зимою без ланцюгів не обійтися. Треба щоб дорожня служба

сумлінніше виконувала свою роботу.

   Андрій Заєць каже, що з сім’єю проживає у селі Верхній Ялівець. Мають школяра-другокласника. Дитина навчається в Селятинській школі-інтернат. У п’ятницю батьки не змогли забрати його додому й довелося залишитися на вихідні у школі.

   Також 2 січня працівники патрульної поліції зафіксували дві аварії в центрі селища Путила. Потерпілих, на щастя, не було, але автомобілі отримали механічні пошкодження. «Водії вказали на незадовільний стан доріг. Звернувшись із офіційним листом до райавтодору, поліцейським надіслали відповідь, що очисні роботи на дорогах проводилися з 4-ої години ранку», - повідомив начальник регулювання сектору патрульної поліції № 1 Путильського відділення поліції Іван Юрійович Плав’юк. Він також додав, що багато водіїв не звертаються до патрульних. Приміром, якщо автомобіль заїхав у кювет, а механічні пошкодження автотранспортного засобу незначні, люди самостійно вирішують проблему із буксируванням та ремонтом. Загалом за останній місяць у районі зафіксовано три ДТП – резонансних не було.

   У ці дні на допомогу водіям поспішали й рятувальники. 28 січня у селі Петраші Путильського району через ожеледь та сніг не змогли продовжити рух водії трьох вантажних автомобілів. На допомогу їм прибули рятувальники 6-ої державної пожежно-рятувальної частини селища Путила. Вантажівки відбуксирували спецтехнікою, після чого водії самостійно продовжили рух автошляхом. Також 6 січня буксирували вантажівку по вулиці Франка в Путилі. Про це поінформував начальник караулу, старший лейтенант Сергій Анатолійович Супруненко.

   Як виявилося, заручниками погодних та фінансово-матеріальних умов стали й самі райавтодорівці. Під час останнього снігопаду з ладу вийшли і автогрейдер, і трактор Т-170 з косим відвалом. Вік цього транспорту – 35-40 років. До роботи довелося залучити техніку ДП «Путильський лісгосп». Паралельно проводилася підсипка соляно-піщаною сумішшю. Лише в грудні на дорожню ожеледь використали 4-місячну норму матеріалів. Про це розповів начальник філії Путильський райавтодор Сергій Пукало. Він зауважив, що першочергово проводиться розчистка дороги державного значення від Підзахаричів до Путили. А вже опісля роботи продовжують у напрямках до Шепота, Руської, Яблуниці.

   - Умови праці непрості. Ми маємо право спланувати свою діяльність лише на місяць. Наприклад, у січні наш бюджет склав приблизно 700 тис. грн. А це витрати на зарплату, податки, паливно-мастильні матеріали, ремонт техніки, кредитні борги, пені, а ще обов’язкові відрахування до вищестоящих організацій, - розповідає керівник та додає: - Оплата праці не є захмарною і в середньому становить 6,1 тис. грн. А робочий день взимку починається о 4-ій ранку. Мороз обпікає руки та обличчя. Підсипну суміш потрібно роздовбати з-під снігу та розподілити на дорозі. Вручну чистимо мости й зупинки. Раніше дорожню інфраструктуру підтримували з районного бюджету. Та за останній рік галузь не має жодних додаткових фінансових надходжень від районної та обласної влади.

   Сергій Вікторович зауважив, що з жовтня 2018 року на підприємстві триває процес інвентаризації. Він підозрює, що можуть відбутися структурні зміни в організаційно-правовій формі господарювання.

   Крупні приватні підприємці, які мають сучасну дорожню техніку (а це асфальтоукладачі, котки, потужні екскаватори, пересувні асфальтні заводи) спроможні будувати якісне дорожнє покриття. А для того, щоб райавтодори не відставали та були успішними, потрібна негайна реформа дорожньої галузі.

   Тим часом люди продовжують чекати ладу і благополуччя не лише на дорогах. Є надія, що новообраний Гарант країни принесе з весною позитивні зміни в усі сфери буття.

Оксана ПОРОХ.

 

Опитування в мережі Фейсбук серед підписників

ПП «Редакція газети «Карпати»

Як Ви оцінюєте стан доріг в зимовий період 2018-2019 на Путильщині?

  • Незадовільно. Дороги часто не прочищені і не підсипані соляною сумішшю – 29 осіб.
  • Кричу "Ґвавт!". Терпець увірвався і навіть позашляховик не в силах долати безлад на дорогах – 18 осіб.
  • Добре. Але іноді дорожні служби не встигають виконувати свої обов’язки – 5 осіб.
  • Відмінно. Дороги прочищені та підсипані – 0 осіб.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет