Законна заготівля новорічних ялинок
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 10-12-2018, 10:02
Переглядів: 86

   У передноворічний період державне підприємство «Путильське лісове господарство» планує заготовити та реалізувати 3000 новорічних ялинок. Заготівля буде проводитись за рахунок розчистки сільськогосподарських угідь, прорубки квартальних просік, розчистки трас ліній електропередач, шляхів, а також рубок формування та оздоровлення лісів.

   Звезення ялинок з місць заготівлі відбудеться тільки після обстеження кількості заготовлених ялинок за участю спеціалістів лісового відділу лісгоспу і управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, складання актів з визначення можливої кількості заготівлі ялинок та відповідної відмітки в лісорубних квитках.

   Категорично забороняється лісокористувачам, господарствам, організаціям закуповувати новорічні ялинки у населення, а також відпускати ялинки фізичним особам у рахунок зарплати для торгівлі ними. Відпуск та реалізація заготовлених новорічних ялинок буде проводитись з обов’язковим маркуванням пластиковими картками зі штрих-кодом (бирки закуповують централізовано, а лісгоспи розподіляють їх по лісництвах). Ялинки без бирок будуть конфісковувати. Щоб запобігти підробкам, автентичність бирок перевірятимуть за допомогою спеціального пристрою лазерного сканування штрих-кодів.

   Маркування новорічних ялинок дозволить запобігти незаконному вирубуванню дерев, адже номери розподілу бирок внесуть до електронного реєстру. А за незаконно зрубані дерева штрафуватимуть. Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушники сплачуватимуть штраф за кожне зрубане дерево: діаметром 10 і менше сантиметрів – 453,96 грн, 10,1-14 см – 799,84 грн, 14,1-18 см – 2053,65 грн.

   Адміністрація лісгоспу звертається до всіх жителів району з проханням не пошкоджувати лісові культури та особливо цінні реліктові насадження природно-заповідного фонду, які є і будуть в майбутньому золотим запасом Путильщини. Краще придбати ялинку законним шляхом. Вільна оптова ціна в ДП «Путильське ЛГ» на франко-кінцевому складі складає 60 грн за дерево висотою до 1 метра, від 1,01-2 м – 72 грн, 2,01-3 м – 78 грн, 3 м і більше – 85 грн.

   Денис ЧУЧКО, 

інженер відділу лісового господарства ДП «Путильський лісгосп».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет