Родина на три місяці
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 10-12-2018, 10:01
Переглядів: 41

Щоб допомогти дітям зі складними життєвими обставинами, створюють патронатні родини

 

   Доволі часто через  складні життєві ситуації в родині про дітей немає кому подбати. Аби не віддавати їх до сиротинця, можуть знадобитися послуги патронатної сім’ї. Така практика вже давно поширена за кордоном, а в Україні  вона впроваджується активно вже другий рік поспіль.


  Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання складних життєвих обставин. Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Якщо за цей час дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини термін може бути продовжений ще на три місяці. Протягом півроку ведеться пошук прийомної сім’ї, усиновлювачів чи опікунів. Це залежить від життєвих обставин біологічної сім’ї дитини.

  Під патронат може потрапити навіть грудне немовля, якщо його мама опинилася у скрутному життєвому становищі. Тобто від перших днів з народження і до повноліття. Буває, що з батьками або з одним із них щось трапляється. Наприклад, раптова хвороба або загострення хронічних захворювань й інші складні життєві обставини. Родини, в яких сталося раптове непередбачуване лихо, можуть самі звернутися по допомогу у районний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Ми готові допомагати. А коли все налагодиться, діти повернуться у рідну сім’ю.
Як стати патронатним вихователем?
  Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – має бути обов’язково подружжя чи двоє родичів, які проживають на одній спільній житловій площі. Беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під патронат. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем не може стати особа, якій менше 35 років. Для жінок вікове обмеження 35-60 років, для чоловіків – 35-65 років. Крім того, один із подружжя, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Також претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей. Мова не тільки про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Звичайно, це має бути підтверджено відповідними документами.
   Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Це 9 тисяч 605 гривень, що є офіційною зарплатою патронатного вихователя. У період між влаштуванням дітей – 2 тисячі 882 гривень. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога. Вона залежить від віку дітей. Зокрема, для дітей віком до шести років це 3252  гривень, від шести до 18 років - 4054 гривень. Доцільність витрачання грошей, які виділяє держава, мають право перевіряти соціальні служби.
  Ми зараз активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин у нашому районі, адже у нас таких ще немає. Тому будемо раді, коли охочі знайдуться. Ознайомимо з переліком необхідних документів та надамо консультації.
   Марія ФОКШЕК, директор Путильського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет