КОЖЕН ІЗ НАС ПО ЖИТТІ - ВОЛОНТЕР
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 10-12-2018, 09:56
Переглядів: 66

   З нагоди Всесвітнього дня волонтера та напередодні Дня Збройних Сил України в центральній районній бібліотеці зустрілися громадські активісти, меценати, учасники ООС, представники районної влади, педагоги та люди, яким не байдужа доля майбутнього і сьогодення країни. А ще до заходу долучилися волонтери з Яблуницької ОТГ як переможці започаткованої цьогоріч акції «Найкраще благодійне село».

 

   Доброта, милосердя, чуйність, допомога – ось із якими якостями асоціюється волонтер. Він дарує надію на краще і вносить маленький яскравий промінчик у сіру буденність людини, яка потрапила у складну життєву ситуацію.

   Волонтерський рух пожвавився у всій країні з 2014 року. Навіть за межами нашої держави українці та небайдужі люди збирали кошти на підтримку захисників. І тоді, і зараз ця допомога безцінна. Учасники бойових дій на сході України Володимир Євдощак, Мирослав Рожка та Микола Поп’юк із трепетом у серці пригадували, як на передову волонтери привозили не лише одяг, військове спорядження чи продукти харчування, а й листи і малюнки від дітей. Це додавало сили у боротьбі з агресором та моральної підтримки у найтяжчі моменти.

   До благодійності долучалися та продовжують долучатися і дорослі, і малі, і люди старшого віку. Волонтер Наталія Кочерган, яка теж завітала на зустріч, пригадала, як під час збору коштів у центрі Путили до неї підійшло подружжя стареньких, простягнули 50 грн і банку сала зі словами: це все, що маємо. А маленька дівчинка вкинула до скриньки дві гривні, які мама їй дала у школу на обід, і сказала, що дуже рада допомогти хлопцям на сході. Подібних випадків за ці роки було дуже багато. Та не потрібно забувати, що війна триває, і хлопці продовжують боротьбу за мир.

   Чимало різних ситуацій у своїй волонтерській діяльності бачили активісти громадської організації «Волонтери Путильщини з Україною в серці». Вони і самі їздили на передову, збирали кошти на потрібні для бійців речі, організовували посилки. Та й нині цим займаються. Як зазначила волонтер Оксана Забродоцька, благодійність – це наче хвороба, варто лише раз нею захворіти, і ліки не допоможуть. «На витоках цієї організації були Ілля Косован, Наталія Кочерган, Борис Чев’юк, Діана Жмурик, Анна Торак, а потім приєдналося багато інших людей. За цих буремних п’ять років для бійців на передовій громадська організація зібрала понад мільйон гривень».

 

 

 

На допомогу приходять зовсім юні волонтери

   До численних благодійних акцій на підтримку воїнів АТО активно долучаються педагоги, діти та їхні батьки. За словами методиста відділу освіти, молоді та спорту РДА Любові Москаль, учні під керівництвом вчителів допомагають матеріально й морально не лише військовим, а й їхнім родинам, одиноким та людям з інвалідністю. А інколи й самостійно проявляють ініціативу, щоб зробити добру справу. І дуже приємно, що наші діти зростають чуйними, милосердними і розуміючими людьми, які стануть достойною зміною нинішніх волонтерів.

   Переконатися у цьому допомогла мультимедійна презентація Розтоківської школи, учні та педагоги якої взяли участь у національному конкурсі «Благодійна Україна» і посіли почесне друге місце. У закладі постійно проводять патріотичні й тематичні флеш-моби, різні конкурси та зустрічі з учасниками ООС, розфарбовують патріотичною символікою мости й зупинки в рідному селі, збирають кошти на лікування бійців. А також відвідують людей на заслуженому відпочинку, допомагають потребуючим. Така патріотична, клопітка і, найголовніше, потрібна суспільству робота проводиться у кожному загальноосвітньому навчальному закладі району.

   До присутніх звернулася також волонтер Валентина Буняк, син-прикордонник якої  побував у зоні АТО. Мати не з чуток знає, які настрої панують на передовій лінії оборони, і в чому хлопці відчувають потребу найбільше. Та допомагає словом і ділом Валентина Юріївна не тільки військовим. Підтвердженням цьому є її активна позиція в районній ветеранській організації та запроваджена благодійна акція по збору коштів онкохворим людям у районі.

   Від імені районної ветеранської організації з нагоди Всесвітнього дня волонтера Валентина Буняк вручила Дипломи Чернівецької обласної ради ветеранів керівнику Путильської первинної ветеранської організації Марії Майєр, а також очільнику волонтерського центру в селі Шепіт Ганні Максим’юк, волонтеру Іллі Косовану, громадській активістці, вишивальниці Марії Лахман, а завідуючій бібліотекою села Яблуниця Парасці Пилипко – ще й благодійні кошти на розвиток колективу художньої самодіяльності, який вона очолює.

   Також на зустрічі почесні грамоти та подяки за благодійну працю колективам окремих загальноосвітніх навчальних закладів та волонтерам-активістам вручили від громадської організації «Об’єднання учасників АТО Путильського району», районної державної адміністрації та районної ради. Серед них – Ганна Вережак (Яблуниця), Оксана Забродоцька, Алла Горбан, Марія Добродійчук (Путила), Ганна Кишляк (Довгопілля)  та інші. А хвилиною мовчання пом’янули тих людей, які творили для України добро, допоки не перестали битися їхні чуйні серця.

   На завершення представники сильної половини людства приймали щирі привітання від жінок напередодні Дня Збройних Сил України. Нехай Господь оберігає наші родини від усього лихого, а новий рік, що незабаром настане, принесе нашій Україні мир і поверне в українські родини батьків, синів і братів.

Марина ЮРЧЕНКО.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет