Кожне рішення має бути публічним і дієвим
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 30-11-2018, 11:36
Переглядів: 47

Посадовці повинні узгоджувати з громадою всі процеси, що відбуваються у районі

    Сьогодення диктує нові умови життєдіяльності району. Створення об’єднаних територіальних громад, реформи в галузях охорони здоров’я, освіти, мізерні доходи і максимальні потреби. Ніхто не убезпечений від ризиків та наслідків, що негативно можуть впливати на формування і стабільне соціально-економічне становище кожної громади та гуцульської родини. Часто діалог між владою і громадою є, м’яко кажучи, формальний.

   Нещодавно до переліку громадських інституцій Путильщини ввійшла нова структура, покликана змінити формат офіційного спілкування на різних рівнях, забезпечити його прозорість, відстоювати інтереси горян при ухваленні доленосних рішень. Це громадська організація «Правові ініціативи «За Гуцульський край». Ініціатори її створення – люди, які готові поділитися досвідом, знаннями і об’єднати зусилля для ефективної реалізації статутної мети.

   Голова громадської організації – путильчанин Петро Михайлович Івонча – заслужений працівник промисловості України; кандидат економічних наук. Колишній багаторічний директор, голова правління ПАТ «Путильський лісокомбінат». Ветеран органів місцевого самоврядування: працював заступником голови районної ради на громадських засадах; тричі був депутатом різних сільських рад, двічі – депутатом районної ради, протягом двох скликань представляв інтереси путильчан в обласній раді та був секретарем бюджетної комісії обласної ради.

   Його заступник – усть-путильчанин Степан Микитович Мурга – кандидат економічних наук, доктор філософії. Колишній голова Путильської селищної ради, п’ять скликань був депутатом сільської та селищної рад, чотири скликання – депутатом районної ради, два скликання – обласної ради. У минулому – голова Путильської районної ради, двічі – голова райдержадміністрації, начальник Путильського РЕМу, заступник керівника «Чернівціобленерго», заступник директора ВАТ «Одесаобленерго». Останнє місце роботи – Одеська облдержадміністрація – начальник відділу ЖКГ та енергетики. За його плечима – більше 50-ти років трудової діяльності.

   Відповідальний секретар – усть-путильчанка Юлія Данилівна Фрей – фаховий юрист, завідувала юридичним відділом районної ради, очолювала юридичний відділ райдержадміністрації, а потім – районне управління юстиції. Три скликання була депутатом сільської ради, одну каденцію – депутатом районної ради, а також секретарем Усть-Путильської сільської ради. Загалом 37 років присвятила діяльності у юридичній сфері та місцевому самоврядуванні. 

     Надзвичайно важливими є пріоритети громадської організації, чітко обґрунтовані в установчому документі – Статуті: 

   - пошук однодумців для спільної діяльності в екологічному, культурному, просвітницькому напрямках;

   - налагодження зв’язків, участь у розробці проектів рішень, надання пропозицій і рекомендацій органам виконавчої влади та місцевого самоврядування в галузях охорони навколишнього середовища, охорони здоров’я, соціального захисту населення, з політичних та екологічних питань;

   - сприяння розвитку сільського зеленого туризму, відродження та поширення споконвічних народних традицій і ремесел, створення умов та надання необхідної підтримки ветеранам, молоді в сфері праці, реалізація особистих інтересів та здібностей на засадах загальнолюдських цінностей;

   - підтримка прав молоді, сім’ї та дитини, соціально незахищених громадян;

   - сприяння розробці та реалізації будівельних і реставраційних проектів екологічного й культурного напрямків, розвиток природо-заповідного фонду та природозаповідної справи;

   - всебічне сприяння задоволенню та захисту екологічних, економічних, культурних, освітніх прав та інтересів членів організації шляхом представництва їх в органах державної влади, місцевого самоврядування, громадських організаціях України, інших держав та об’єднань, на міжнародних зборах, з’їздах, конференціях, а також шляхом надання членам організації інформаційної, матеріальної та практичної допомоги.

    

   Для досягнення статутної мети обрані багатогранні шляхи діяльності. Відмежовуючись від політизованих подій, громадськість потребує публічних відповідей представників відповідних структур на такі питання:

   - Чому ліси району з багатства народу стали багатством окремих колективів та груп керівників лісових господарств? Обґрунтування цін на лісодеревину, продукцію з неї, особливо дров для населення, умови їх отримання.

   - Чому в природо-заповідних зонах рубають ліси?

   - Ставлення до прісних вод, у тому числі стічних вод.

   - Стратегія утримання доріг. Вимагати вияснення взаємовідносин тих, хто розбиває комунальні дороги, і тих, хто голосує за мінімальні ставки податку за лісові площі, а потім скаржиться, що на проведення ремонту таких доріг немає коштів.  

   - Легалізація робочих місць.

   - Допомога нужденним, правовий захист пенсіонерів рядового складу.

   - Якість освіти.

   - Якість продуктів харчування і контроль за нею. Стихійна торгівля.

   - З якими структурами співпрацює Путильщина і що мають горяни від цієї співпраці.

   - Які результати обміну досвідом делегацій району і в скільки це обходиться.

   - Трудовий потенціал горян: попит і пропозиція.

   - Де інвестиції в район? Які інвестиційні програми регіонального рівня діють на Буковині та в яких із них бере участь Путильський район. Які європейські проекти діють у соціальній сфері: ніхто не інформує про можливості або результати участі.     - Стан сміттєзвалищ у районі.

   - Розвиток хуторів (Які є програми на рівні району чи територіальних громад?).     

   - Який рівень культурного життя? Чому Путильщину не відвідує творча інтелігенція області?

   - Як у нас упроваджують наукові розробки Львівського науково-технічного інституту, ЧНУ.     

   - Чому немає радіо: ні проводового, ні FМ? Що мають люди взамін на аналогове телебачення?

   - Хто моніторить ситуацію з рейсовим сполученням, якість та доступність послуги, розподіл економічно вигідних і невигідних маршрутів?

   - Яка реальна допомога і виконання законодавства щодо підтримки учасників бойових дій, ветеранів-захисників?

  - Контрабанда і вседозволеність: всім відомі імена тих, хто лобіює і покриває цей тіньовий бізнес, але ніхто не наводить правопорядок.

   Є побажання до керівників утворених громад: не потрібно дублювати на місцевому рівні непотрібні структури і повторювати системні помилки попередників.   

   Кожен повинен на своєму рівні відповідно до займаної посади бути готовим до відкритого діалогу з громадянами. І громадська організація «Правові ініціативи «За Гуцульський край» буде спрямовувати всі зусилля для того, щоб такий діалог відбувався, щоб люди не боялися вголос сказати про наболіле і знали куди звернутися для захисту своїх прав.  

 

   До складу громадської організації ввійшли представники всіх сіл району та галузей діяльності. Адже людям небайдужий стан майбутніх взаємин між територіальними радами та районом, стан комунальних доріг, медичне, поштове обслуговування, функціонування освітніх і культурних закладів. Уже є немало звернень громадян до представників новоствореної громадської організації.

    З самого початку ідею створення підтримали голова районної ради Микола Михайлович Шевчук та його заступник Володимир Омелянович Різак.  

   Зараз є біля 30-ти прихильників, які готові ввійти до складу організації.

   Тож запрошуємо громадськість до діалогу та співпраці. За детальною інформацією звертайтеся до відповідального секретаря за тел.: 096-674-82-96.

Юлія ФРЕЙ, 

відповідальний секретар громадської організації «Правові ініціативи «За Гуцульський край».
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет