Запровадження військового стану на район не вплине
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 30-11-2018, 11:13
Переглядів: 78

Але маємо бути готовими до будь-якої ситуації

   Новина про введення військового стану в десяти українських областях приголомшила всю країну. У суспільстві вирують різні міркування з цього приводу. Але хвилює людей найбільше те, чи вплине таке рішення якимось чином на їхнє повсякденне життя. І мешканці Путильщини – не виняток.

   Панікувати наразі причин немає, стверджує голова райдержадміністрації Микола Петрович Савчук: «В країні, звісно, неспокійно, однак запровадження військового стану на життєдіяльності району не позначиться. Зміни можуть відбутися лише у випадку підписання Президентом указу про додаткову мобілізацію резервістів. А це в свою чергу залежить від факторів зовнішньої агресії».

   Але, розмірковую, впевненості у завтрашньому дні, на жаль, немає, і нам потрібно бути на крок попереду та готуватися до будь-якої надзвичайної ситуації. Тому ми повинні думати, а що будемо робити, якщо ворог, не дай, Боже, прорветься вглиб країни? Які маємо сили і засоби, щоб дати відсіч противнику?

   На ці запитання Микола Петрович впевнено відповідає: «Нас не так легко взяти!». Бо на території району сформований загін територіальної оборони. До військових дій цих бійців не залучають, тобто вони не підлягають мобілізації. Чоловіки, які сюди входять (а це і представники офіцерського складу, і власники зареєстрованої зброї, і мешканці, які добре орієнтуються на місцевості, мають досвід бойових дій та ін.) періодично проходять військову перепідготовку. Загін здійснюватиме охорону стратегічних об’єктів та захист району.

   З боку кордону, що межує з Путильським районом, не може бути жодної агресії, це вже Євросоюз. Ці межі посилено охоронялися за радянських часів, але, як бачимо, ворог наступив із протилежної сторони. А ми виявилися не готовими до протистояння з колишнім партнером.

   У разі надзвичайної ситуації мирні жителі можуть тимчасово заховатися у будь-якому підвальному приміщенні або протирадіаційних укриттях (бомбосховищах). У районі таких налічується 34. Це переважно підвали державних установ та організацій.

   Про надзвичайну ситуацію, зокрема, в селищі за необхідності повідомить спеціальна система оповіщення. Нове обладнання, кошти на яке передбачені державним бюджетом, встановили минулого року. З того часу постійно перевіряють його справність. Окрім сирени, за допомогою обладнання можна передавати голосові повідомлення.

   Продовжуємо працювати у звичному режимі

   Наразі в країні відновлюють сили й засоби, що були зруйновані роками безпечного існування. У разі вторгнення вся економіка переводиться на так звані «військові рейки», каже Микола Петрович. В районі розроблені заходи, що дають можливість в умовах воєнного часу централізовано забезпечувати військових або людей, які беруть безпосередню участь у військових діях, жителів району харчуванням, питною водою та іншим.

   Також у воєнний час для потреб військових можуть бути залучені легкові та вантажні автомобілі державних установ або фізичних осіб, з’являється таке поняття як трудова повинність, коли, приміром, потрібно допомогти щось вантажити чи перевозити. У цих випадках до робіт залучають людей, які не задіяні безпосередньо у захисті держави.

   Щодо вилучення транспорту, то люди стривожені, що їхнє авто можуть забрати в будь-який момент. Але голова РДА пояснює, що ця процедура відбувається на договірних умовах і є відповідний механізм вилучення автомобілів на випадок вторгнення. Пам’ятаємо, що у 2014-2015 роках на потреби АТО з району скерували два шкільні автобуси, також лісогосподарські підприємства направили вантажні автомобілі та позашляховики,  а деякі підприємці просто віддавали свої машини як допомогу бійцям.

   Копія договору про вилучення транспортного засобу залишається у власника машини. У документі вказують про технічний стан автомобіля, інформацію про його зношеність і т. д. А після припинення військових дій авто або повертають господарю, або відшкодовують його повну вартість державним коштом.

            Сподіваємось, до цього не дійде, розмірковує Микола Савчук. Звісно, в суспільстві має місце людський фактор, але тепер ніхто і ні в кого не буде щось забирати. Цю інформацію підтвердив також військовий комісар районного військового комісаріату Мирослав Михайлович Рожка. За його словами, військкомат працюватиме у звичному режимі. Розпорядження про призов резервістів поки немає, а в разі загострення ситуації на теренах району буде розгорнуто сформований батальйон територіальної оборони.

   За часів незалежності Україна ще ніколи не перебувала в умовах військового стану. Це своєрідна підготовка населення на випадок військової сутички. Насамперед до запровадження такого стану потрібно відноситися з розумінням, не панікувати і бути готовими до всього. Також дуже важливо у цей непростий час гуртуватися, бо люди останнім часом стали егоїстичними і вороже налаштованими навіть один до одного. А ще через побоювання, що економічне становище в країні може значно погіршитися, дехто почав навіть скуповувати продукти харчування. Та треба розуміти, що й на цьому хтось просто наживається...

   Життя триває. Ми багато розмірковуємо над майбутнім та сподіваємося на краще. А між тим ловимо себе на думці, що не такі вже ми й захищені на фоні політичних чи військових подій. Лише об’єднавшись та виконуючи свої прямі обов’язки, можемо допомогти країні звільнитися з ворожих пут. З нами Бог і з нами Україна!

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет