Підгодівля диких тварин взимку – запорука їх збереження
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 19-11-2018, 11:25
Переглядів: 82

З настанням холодів та снігопадів суттєво ускладнюється виживання диких тварин у природному середовищі. Важливою умовою їх збереження є  підгодівля у зимовий період. У зв’язку з цим в Національному природному парку «Черемоський» щорічно проводяться заходи щодо збереження та відтворення фауни в зимовий період.

Початок та тривалість сезону підгодівлі визначається в залежності від конкретних кліматичних умов та наявності снігового покриву. Підгодівля тваринного світу починається ще з осені, з настанням холодів. Викладка кормів для підгодівлі диких тварин систематично проводиться єгерською службою Перкалабського та Селятинського природо-охоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ), інженерами з охорони тваринного світу відділу державної охорони природо-заповідного фонду (ПЗФ). На території національного парку постійно здійснюється будівництво нових та ремонт існуючих біотехнічних споруд. Підгодівля тваринного світу проводиться як в місцях постійного перебування звірів, так і на шляхах міграції.

 У літньо-осінній період 2018 року  працівники Парку облаштували 13 годівниць, 20 солонців та 9 кормових площадок, з метою підгодівлі диких тварин, що мешкають на території парку. Також заготовили 4 тис. кормових віників для підгодівлі таких видів тварин, як олень благородний, сарна європейська та кабан дикий. Щорічно проводиться заготівля близько шести тонн сіна, 500 кг солі, однієї тонни кукурудзи та 500 кг кормового буряка. Підкормка починається з утворенням сніжного покриву  у відповідності до норм розходу кормів та кількості диких тварин, згідно таксації.

Проводячи постійний моніторинг та облік мисливських тварин на території НПП «Черемоський», виявлено, що чисельність популяцій оленя благородного, сарни європейської (косуля), кабана, зайця сірого, лисиці, куниці лісової, борсука європейського, ведмедя бурого, вовка, рисі європейської стабільна та має тенденцію до збільшення. Збільшенню чисельності популяцій диких тварин у межах територій національного парку сприяє хороша кормова база та суворий природо-охоронний режим (недопущення браконьєрства).

Нині інженери з охорони природних екосистем Перкалабського та Селятинського ПНДВ ведуть роботу по обліку чисельності диких тварин для планування заготівлі кормів (сіно, кормові віники, кукурудза в качанах, сіль) на наступний 2019 рік.

Для охорони, збереження та відтворення природних комплексів та об’єктів співробітники відділу державної охорони НПП «Черемоський» розробили такі проекти: «Розплідник для диких тварин (оленя благородного та кабана дикого)», «Облаштування інкубатора та створення вольєрного господарства з різними типами вольєрів для збереження та відтворення карпатської популяції глушця», «Будівництво пасіки», які в найближчому майбутньому будуть втілені в життя.

Адміністрація НПП «Черемоський».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет