Велике майбутнє маленьких коників
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 19-11-2018, 11:08
Переглядів: 46

Низькорослі, але працьовиті та витривалі, гармонійно збудовані, лагідної вдачі коники сотні років були помічниками і супутниками гуцулів, через що й закріпилась за ними ласкава назва «гуцулики». Достеменно невідомо їхнє походження. Різні історичні джерела ведуть їхній родовід від різних порід – і від диких коней тарпанів, і від коня Пржевальського, і від коней старонорійського типу, яких завозили на територію сучасної Гуцульщини ще за часів Римської імперії, і від арабських скакунів. Коні гуцульської породи не лише як результат схрещення різних порід,  але й за рахунок  впливу кліматичних, природно-історичних та кормових умов змінювались та  набували своєрідних стійких ознак гірського коня. На формування породи найбільший вплив мало зростання їх на полонинах, серед гір, у важких умовах, що й призводило як до  зниження зросту, так і до посилення  робочої продуктивності, пристосованості до  роботи під сідлом, міцного здоров’я, ефективного використання кормів.

Останнім часом до «гуцуликів» як до аборигенної породи гірських коней зріс інтерес і серед науковців, і серед підприємців, і серед туристів. Сучасні центри по відродженню, збереженню та розведенню  цих чудових коників працюють не лише в Україні, а й Польщі та Румунії, їх число зростає. 

Працівники НПП «Черемоський» теж долучаться до цієї захоплюючої справи. В рамках конкурсу відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу,  розробляється проект створення центру розведення та збереження гуцульських коней  «Перкалаба».  Цим проектом передбачається розведення гуцульських коней не лише для роботи в селянських господарствах, а й для збільшення туристичної привабливості краю, адже прогулянки верхи та спілкування з цими прекрасними трударями приноситиме радість і дорослим туристам, і, особливо, дітям, справляючи оздоровчий та терапевтичний ефект.

Володимир ГРЕБЕНЩИКОВ,

старший науковий співробітник науково-дослідного відділу НПП «Черемоський».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет