На будівництво школи в Усть-Путилі використали понад 20 мільйонів гривень
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 19-11-2018, 11:07
Переглядів: 180

Щоб завершити роботи, потрібно ще близько п’ятдесяти

   Востаннє підрядна організація працювала на об’єкті понад два тижні тому. Будівництву Усть-Путильської школи перешкоджає лінія електропередач, розташована впритул до новобудови. За словами директора Усть-Путильського ЗЗСО І-ІІ ступенів Юрія Васильовича Скидана, завезли вже й електроопори, і кошти на проведення робіт є, але погодження з «Чернівціобленерго» ще очікують.

   Цього року із Фонду регіонального розвитку на будівництво школи виділили 4,5 млн грн, з яких450 тис. грн – співфінансування з обласного бюджету. 2,5 млн грн з цієї суми передбачені на винесення лінії, а решту спрямували на облаштування фасадної частини вкритого корпусу та інше. Як тільки лінію перенесуть за межі будови, підрядник зможе завершити зведення парадного корпусу, облаштувати крівлю, фасад та здійснити інші супутні роботи.

   У тій частині будівлі, якій лінія електропередач не заважає, вставили металопластикові вікна, залили стяжку, поштукатурили стіни. В обидвох просторих спортзалах набили дерев’яну підлогу, а в одному з них, як і передбачали в проекті, облаштована лоджія для глядачів, роздягалки, вбиральня  та душові кімнати.

   Біля школи розташована котельня, в якій уже розмістили спеціальне обладнання та котли для опалення, залишилося здійснити їх монтаж.

   Звичайно, нинішні технології будівництва дозволяють працювати при мінусовій температурі, але за останні кілька сонячних тижнів можна було зробити чимало, каже Юрій Скидан. До того ж у 2014 та 2017 роках будівництво не велося зовсім, і цегла місцями почала руйнуватися.     

   Нагадаємо, що будівництво нової школи в Усть-Путилі розпочали влітку 2012 року. Нині вже освоїли понад 20 млн грн, але, згідно минулорічного перерахунку, на добудову потрібно ще близько 50 млн грн. У 2012 році школу планували збудувати за 18 млн грн, а за шість років ця цифра зросла у три рази. 

   Дивуватися немає чому, розмірковує голова райдержадміністрації Микола Савчук, навіть у невеличких містечках із п’ятьма тисячами населення дитсадки нині зводять за 38-40 млн грн, а кілометр добротної дороги вартує 10-15 млн грн. Ситуацію, що склалася навколо проблеми з перенесенням лінії електропередач, коментує так:

   - На початку будівництва школи у проекті представники обленерго прописали певні норми, але за кілька років вони змінилися. У 2015 році спеціалісти визнали проект у цій частині застарілим, тому документацію довелося переробляти, згідно вимог. А це – не тільки час, а й здорожчання цієї роботи вдесятеро. Та краще зробити все, як потрібно, бо від цього залежить безпека дітей, які навчатимуться у школі.

  •    Отож, поки вирішується питання з електролінією, треба думати над додатковими джерелами фінансування. Юрій Васильович каже, що сприяння обіцяв і народний депутат України Іван Рибак. Йдеться про 10 млн грн із коштів, які Кабінет Міністрів України виділяє депутатам-мажоритарникам на соціально-економічний розвиток виборчого округу.  

   Після завершення будівництва тут має бути ще один новий корпус. Старі приміщення демонтують, а на території школи зведуть спортивний майданчик зі штучним покриттям та відведуть ділянку для утримання шкільного автобуса. Місця для рекреаційної зони буде небагато, каже мій співрозмовник, зате новобудова стане справжньою окрасою не тільки для громади, а й району.

   Нині в закладі працює професійний колектив, створені належні умови для першокласників, які цього року навчаються за програмою нової української школи, і загалом навчальний процес іде вперед упевненим кроком. Тож діти, їхні батьки і вчителі з нетерпінням чекають, коли перед ними гостинно відкриються двері нової затишної будівлі.

P. S. Начальник Путильського РЕМу Руслан Вікторович Семенко повідомив, що мав розмову з керівництвом ПАТ ЕК «Чернівціобленерго». Його запевнили, що днями питання з перенесенням лінії буде вирішене.

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет