Вакцинацію диких тварин не варто пов’язувати з погіршенням самопочуття
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 10-11-2018, 19:22
Переглядів: 143

Запевнили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Чернівецькій області

   Останнім часом жителі району, незалежно від віку, скаржаться на різке погіршення стану здоров’я. А Путила взагалі стала епіцентром вже другої за цей рік хвилі кору серед дітей. Ще й худоба в господарствах горян почала нездужати. Куди не піди чи не поїдь, скрізь бесіда на однакові теми. Люди  занепокоєні і намагаються зрозуміти, звідки беруть початок ці негаразди.

   У декого відверто почала закрадатися думка: а чи не отруюють нас навмисне? Чи не пов’язані ці хвороби із частим гулом вантажних літаків у хмарну погоду або ж нещодавньою вакцинацією диких звірів проти сказу, яку теж здійснювали з так званих кукурудзників?

   З цього приводу до редакції днями звернувся житель села Сергії Юрій Миколайович Генцар. Чоловік стурбований тим, що після візиту літаків у вересні ні лісівники, ні єгері, ні пересічні грибники в очі не бачили тієї вакцини, що мала би бути схожа на сірникову коробку (цей факт підтвердили в одному з лісогосподарських підприємств району). До того ж, за його словами, люди у віддаленій гірській місцевості бачили, як за кукурузником тягнувся білий шлейф. Юрій Миколайович розмірковує: чи не розпилювали у повітрі якісь отруйні речовини?

   Журналісти «Карпат» спробували зібрати інформацію не лише на районному, а й обласному рівні. Адже управління Держпродспоживслужби у Путильському районі належить до обласної структури. Зокрема, керівник місцевого управління Василь Михайлович Кушнір повідомив, що імунізація диких м’ясоїдних тварин проводилася не лише в наших лісах, а одразу в кількох областях України. Такий наказ прийняли на державному рівні.

   За багаторічний досвід роботи Василя Михайловича вакцинація диких звірів проводилася вперше. А після неї ні до Управління, ні до ветеринарів із проблемою захворювання чи загибелі тварин ніхто не звертався. До цього часу фінансування на подібні заходи не було. Працівників місцевої структури  про такі заходи інформували, відповідні документи є. А чому в лісових масивах люди не знайшли слідів вакцини – запитання непросте.

   Аналогічне запитання ми задали керівнику Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Олександру Александрюку, який спростовує чутки про нібито розсіяні невідомі речовини. «Вакцинація диких тварин не має ніякого відношення до погіршення самопочуття в людей, а тим більше – до кору. Вона призначена виключно для диких тварин, які можуть нести смертельну небезпеку сказу. А білі шлейфи, які, можливо, люди і бачили, це звичайний дим від двигунів літака.

   Незабаром спільно з лісівниками проводитимуть відстріл тварин, щоб перевірити чи виробився у них імунітет. Люди не могли бачити цієї вакцини тільки тому, що тварини поїли приманку з вакциною одразу». Олександр Александрюк офіційно заявив, що жодного звернення стосовно загибелі свійських тварин ні в районі, ні в області зафіксовано не було. «Очевидно, ці чутки розповсюдили для того, щоб збурити народ».

   Вакцинацію проти сказу давно не проводили. І за словами посадовця, держава цього року зробила дуже хорошу справу, спрямовану на безпеку життєдіяльності тварин і людей. Адже з початку року на території області зафіксували чотири випадки сказу, а 28 жовтня до однієї з лікарень Львова доправили жінку з підозрою на сказ.

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет