З Підзахаричів до Тюдева - за кілька хвилин
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 9-11-2018, 15:20
Переглядів: 203

ТОВ «ПБС» реалізовує проект вартістю 94,6 мільйона гривень

  

   Ще на початку вересня жителі Буковини та Івано-Франківщини перекрили дорогу державного значення у селі Великий Рожин. У такий спосіб люди висловлювали своє невдоволення через ущент зруйнований відрізок шляху Тюдів-Підзахаричі, що роками не бачив ремонту.

   Водії рейсових автобусів та власники легкових автомобілів витрачали на цей відрізок дороги добру годину. Та найгірше, що у випадку ДТП чи надзвичайної ситуації карета швидкої допомоги не могла доправити хворого до Вижниці чи обласного центру вчасно.

   Перекриття дороги, звичайно, створило незручності, особливо для перевізників, яким доводилося або простоювати, або курсувати в об’їзд сусідньою Івано-Франківщиною. Але коли протестувальники оголосили акцію безстроковою, а новина облетіла всю Україну, людей таки почули.

   За ремонт дороги взялася дорожньо-експлуатаційна компанія ТОВ «ПБС», яка має позитивний досвід у розбудові всесвітньо відомого туристичного комплексу «Буковель». Роботи розпочали у напрямку з Тюдева до Підзахаричів. Нині техніка дійшла до пам’ятника Тарасу Шевченку під скелею у Рожні. За словами голови райдержадміністрації Миколи Савчука, технологія відновлення дорожнього полотна тут дуже потужна. Будівельники значно підсилюють основу, використовують спеціальні в’язкі суміші та багато смоли. Поки що ця дорога, з одним шаром асфальту, вважається чорновою, але можливо згодом настелять ще один шар покриття.

   Під скелею працівники ПБС зробили високу бетонну подушку (більше 0,5 метра) із нахилом до річки. Це потрібно для того, щоб стікала вода. Також фірма установлюватиме бордюри, стоки для води та виконуватиме інші супутні роботи.

   Загальна протяжність дороги, ремонт якої зможуть завершити до кінця листопада, становить 1 кілометр 200 метрів. Ще 1 кілометр 400 метрів шляху (до моста в Підзахаричах) включений у план робіт наступного року. Загальна вартість проекту складає 94,6 млн грн. Вже освоїли понад 31 млн грн, а, згідно розпорядження Кабміну, додатково виділили ще 10 млн грн. Як пояснили голові РДА у Косові, ці кошти перекинули фірмі ПБС з іншого об’єкту Франківщини. Ще 55 млн грн буде потрібно, щоб завершити проект.

В Усть-Путилі теж буде якісна дорога 

   Паралельно з цими роботами нове дорожнє покриття прокладають в Усть-Путилі. Тут працює фірма, яка нещодавно ремонтувала дорогу в Підзахаричах.  Техніка дійшла із центру села майже до скелі «Кам’яна багачка», а це 1 кілометр 200 метрів уже добротного шляху. Технологія асфальтоукладання цієї фірми трохи відрізняється від компанії ПБС, але теж є досить потужною, розповідає Микола Петрович Савчук.

   Старий асфальт подрібнюють, перемішують з цементом, потім суміш передроблюють, знову додають цемент і в’язку добавку. Після цього основу розплановують і утрамбовують віброкотком.

   Загальна протяжність нового дорожнього покриття має скласти 5,1 кілометра, а вартість - 54 млн грн. Це кошти державного бюджету, куди входить частка співфінансування з обласного.

  

   Отож, до початку зими будемо мати якісне сполучення як в Усть-Путилі, так і на межі двох областей. А це дозволить не тільки скоротити час на дорогу, а й врятувати комусь життя. Жителі району вдячні за такі позитивні зрушення не лише команді професійних будівничих, а й небайдужим людям, які привернули увагу до проблеми.

Марина ЮРЧЕНКО.

Фото Миколи САВЧУКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет