Ефективне виробництво і платоспроможність
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 9-11-2018, 15:19
Переглядів: 46

Це завдання спільне для всіх лісгоспів області

   6 листопада на базі ДП  СЛАП «Карпатський ДСЛГ» відбулося виїзне засідання колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Керівники обласного управління та всіх лісгоспів Буковини приїхали на Путильщину, щоб проаналізувати фінансово-господарську діяльність за 10 місяців, визначити чіткі орієнтири для успішного завершення запланованих у цьому році завдань, а також обмінятися досвідом. 

   Зокрема йшлося про заходи щодо підготовки до лісокультурної компанії 2019 року, виконання запланованих обсягів рубок, що є частиною догляду за молодняками, спосіб ведення мисливського господарства, забезпечення населення дровами, забезпечення спецодягом та засобами обігріву штатних бригад, які працюють на розробці лісосік, хід виконання робіт з будівництва, відновлення та ремонту лісових доріг, діяльність рейдових бригад, стан автоматизації обліку на підпорядкованих підприємствах.

Начальник обласного управління ЛМГ Віктор Сахнюк, доручив терміново завершити будівництво та ремонт запланованих ділянок лісових автомобільних доріг, активізувати роботу рейдових бригад з охорони державного мисливського фонду від браконьєрства і перевірки користувачів мисливських угідь на предмет дотримання правил техніки безпеки під час організації та проведення полювання.

На колегії проаналізували економічні та фінансові показники кожного лісогосподарського підприємства. Багато зроблено, але і потреб є чимало. Віктор Анатолійович наголошував, що кожен керівник зобов’язаний дбати про якісні й кількісні показники, забезпечувати мільйонні надходження, щоб вчасно сплачувати зарплату, податки і фінансувати лісогосподарські заходи.

Хтось із керівників лісгоспів був на Путильщині вкотре, а хтось – вперше. Тому жваво обговорювали і ділилися корисною інформацією під час практичної частини заходу. Учасники побували у відновленому приміщенні  Шурдинського шкільного лісництва (лісничий Сергій Дутка), оглянули молодняки на ділянках, де здійснено освітлення і прочистку. Побачивши круті скалисті схили лісових масивів, гості з рівнинних районів висловлювали подив і переконалися, що в горах набагато складніше організовувати лісогосподарську діяльність.

На цеху переробки деревини, що в Сергіях, директор Карпатського держспецлісгоспу Василь Бурак ознайомив з роботою всіх цехів, які злагоджено працюють, забезпечуючи безвідходне виробництво. Протягом останніх років цехи суттєво модернізували придбали багатомільйонні сучасні верстати для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку збуту. Поступово, але впевнено, держспецлісгосп прямує вперед, розвиваючись і вдосконалюючи виробництво.

У Дихтинцях на лісорозсаднику Карпатського лісництва (лісничий Василь Пентюк) головний лісничий Іван Генцар розповів про особливості вирощування власного посадкового матеріалу, яким стовідсотково забезпечені у весняний період. Також по дорозі оглядали рекреаційні місця, облаштовані лісовою охороною. А в селі Бісків побували у новозбудованій шишкосушарні. Тут не тільки заготовляють і висушують насіння майбутніх дерев, а й карпатські трави. Власну продукцію – різноманітні чаї, гриби мариновані та сушені, мед – підприємство також успішно продає на внутрішньому ринку.

У підсумку наради зазначали, що потрібно використовувати всі можливості для налагодження раціонального та максимально ефективного  використання лісових ресурсів і дарів природи. Лише так можна забезпечувати спроможність лісгоспів у жорстких вимогах сьогодення.

Людмила БАСЮК.  
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет