Інфекційне відділення досі відновлюють
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 26-10-2018, 11:12
Переглядів: 125

Нова хвиля кору та сезонні захворювання такі, як ГРВІ, змусили путильчан хвилюватися за своє здоров’я. Адже з інфекційними хворобами у районі звернутися нікуди: або лікуватися вдома, або в складних випадках звертатися до обласної лікарні. Інфекційне відділення КЗ «Путильська ЦРЛ» досі знаходиться у стадії реконструкції. У минулому році воно функціонувало у дитячому відділенні, за окремою перегородкою, що було абсолютним порушенням усіх існуючих норм.

   Як зазначив голова райдержадміністрації Микола Савчук, нині роботи у відділенні на фінальній стадії, підрядник готує його до здачі в експлуатацію. Є ще потреба в додаткових коштах (250 тисяч гривень) на протипожежні та облицювальні роботи. Ремонт триває з вересня 2017 року. Роботи, які виконує ТОВ «Трейдбудсервіс», планували завершити у червні цього року. Однак, у минулому році, згідно договору, освоїли 5 млн 863 тис. 988 грн, а цього року було заплановано використати 1 млн 580 тис. 759 грн. У березні цього року, за поданням райдержадміністрації, регіональна комісія облдержадміністрації з оцінки забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних проектів ухвалила рішення дофінансувати роботи у відділенні на суму 1 млн 472 тис. грн. За ці кошти виконують внутрішні роботи у відділенні. До кінця року ремонт завершать.

   Головний лікар КЗ «Путильська ЦРЛ» Михайло Дячук, аналізуючи діяльність медустанов сусідніх районів, наводить приклад Верховинщини. Там інфекційне відділення на стадії закриття: вирішили, що недоцільно утримувати у штаті заввідділенням, чотири зміни медсестер та санітарок. Натомість – транспортують хворих до області. А в нас, навпаки – усіма можливими способами намагаються зберегти відділення та покращити умови перебування пацієнтів. У середньому за рік гострими інфекційними захворюваннями страждають приблизно 60-70 осіб. На 25 тисяч населення району – це достатньо низький показник, каже Михайло Дмитрович. А якщо планові щеплення проводяться вчасно та з дотриманням усіх правил, то можна запобігти багатьом хворобам, наприклад, тому ж кору (це кероване інфекційне захворювання).

   Увесь персонал на даний час працевлаштований, відповідно до законодавства, ніхто не вивільнений. А якщо через два місяці відділення не запрацює, то на період простою (який є визначений у законодавстві про працю), медики будуть залучені на 0,75 ставки до виконання інших суміжних обов’язків у медичному закладі.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет