Незабутня подорож із благородною метою
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 26-10-2018, 11:06
Переглядів: 80

Районне товариство «Гуцульщина» та державне підприємство «Путильський лісгосп» організували автопробіг високогір’ям і провели екологічну акцію «Чисті Карпати»

   Члени товариства «Гуцульщина» підтримали ініціативу голови Михайла Григоряка та лісничого Яблуницького лісництва ДП «Путильський лісгосп» Руслана Мицканюка і присвятили суботній день, 20 жовтня, автомандрівці високогір’ями Путильського і Верховинського районів. У спогадах кожного  залишилися нові пейзажі Карпат, відвідини історичних та природних пам’яток, а також умовний майстер-клас на екологічну тематику, адже після відвідин людей Карпати мають залишатися чистими.

   Розпочали маршрут із кордону Яблуницького лісництва в урочищі Лопушна. Учасники оглянули збудований лісгоспом відпочинковий комплекс і переконалися, що найвибагливіший турист буде задоволений створеними тут умовами. Лісничий Яблуницького лісництва Руслан Мицканюк презентував присутнім путівник «Урочище Лопушна», в якому представлені туристичні принади місцевості. 

   А далі мандрівники на позашляховиках попрямували туристичним маршрутом, що пролягав горами Яловичори Путильського району та горами Гриняви Верховинщини. Гірськими серпантинами автомобілі піднімалися на найвищі точки маршруту, водії долали незначні природні перешкоди і в багатьох місцях, де робили зупинки, переймали наслідки нерадивих подорожуючих. Щоб привернути увагу до проблеми забруднення довкілля, шанобливого ставлення до природи і праці лісівників, вони зупинялися й прибирали засмічені місця. А непотріб закопували в землю. Як же інакше довести гостям краю, що ми чекаємо їх і прагнемо туристичного розвитку. Взаємовдячні гори гостинно приймали подорожуючих, пригощаючи червонобокими ґоґодзами, приправленими солодом перших приморозків.          

   Річки Білий Черемош і Гостовець дивували кришталевою чистотою. Далі піднялися на звивистий хребет Пнев’є, що розташований у масиві Гриняви (Українські Карпати). Це найбільший і наймасивніший хребет Гринявських гір, довжина якого близько 33 км, а максимальна висота на горі Погребина становить 1610 м. Найвищими вершинами Гринявських гір є Масний Присліп (1581 м), Баба Лудова (1590 м),Тарниця (1553,2 м), Гоїччина (1572 м), Пнев’є (1586 м), Гостів (1582 м).

    Гора Баба Лудова, на якій також побували учасники,  окутана вуаллю загадковості. Як розповів голова товариства Михайло Григоряк, деякі жителі Гриняви та Пробійної Верховинського району стверджують, що колись тут був гігантський замок, а, точніше, ціле містечко замків. Ще й нині там є підземелля, пивниці, де можна роздобути багато цікавого й цінного. Згадку про це можна знайти і в польськомовній «Енциклопедії до краєзнавства Гуцульщини» А. Шнайдера, виданій у 1876 році у Львові: «…На вершині Баби Лудової стояв колись замок, кочовисько перших предків сьогоднішніх гуцулів…».   

    На полонині Дуконя побували в Свято-Троїцькому чоловічому монастирі. Тут зовсім інше життя, наодинці з Богом, без благ цивілізації. Позмінно у святині перебувають двоє-троє монахів, які моляться не тільки для власних потреб, а й на прохання вірян.

   Далі шлях пролягав до села Буркут, яке відоме джерельною мінеральною водою типу "Єсентукі", "Боржомі" і називається "Буркут", що означає кисла, винна вода. Саме від неї походить назва села. В 1901 році тут проживала Леся Українка, яка 40 днів лікувалась цією водою. Вода має специфічний присмак і застосовується при лікуванні шлунка, печінки та жовчних шляхів.

   Поїздка, сповнена драйву, позитиву, жвавого спілкування, додала кожному учаснику натхнення. Всі дякували організаторам за змістовне поєднання корисного й красивого. У планах товариства ще чимало цікавих пізнавальних заходів, які за підтримки активу обов’язково будуть реалізовані.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет