Більше уваги – особливим дітям
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 26-10-2018, 10:56
Переглядів: 155

У Путилі урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр

 

   Ця подія відбулася з певним запізненням через об’єктивні причини. Але незважаючи на труднощі з виділенням приміщення, його облаштуванням, доставкою обладнання, 18 жовтня жовто-блакитні кульки та святкова програма ознаменували знаковий день. Інклюзивно-ресурсний центр, покликаний надавати послуги дітям з особливими потребами, відкрив двері для відвідувачів.

   Три невеличкі, але затишні кімнати у приміщенні Путильського територіального центру соціального обслуговування і є офісом нової структури. Тут обладнали робочі кімнати практичного психолога, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога та вчителя-реабілітолога. Фахівці працюватимуть з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

   - Зараз таких діток у районі є 28, з них 8 навчаються за інклюзивною формою навчання, 20 – за індивідуальною, - розповідає директор Путильського інклюзивно-ресурсного центру Олександра Сергіївна КАМБУР. -  Поки що не задіяні діти з об’єднаних територіальних громад, тож будемо налагоджувати співпрацю з громадами, укладати угоди. У штаті центру – директор, практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог та вчитель-реабілітолог. Колектив уже сформований, націлений на корисну для суспільства працю. Ще підшуковуємо фахівця-реабілітолога, це може бути вчитель фізкультури або медик із вищою освітою.

    Тепер у центрі триває робота з документацією, розробляють графіки роботи. Але перші учні вже посиділи за новенькими столиками у день відкриття (на фото) і з нетерпінням чекають, щоб прийти сюди знову. Бо привітні педагоги постараються зробити для них світ кращим. Для цього мають необхідні знання, комп’ютерне, інтерактивне обладнання, дидактичні та ігрові матеріали. Для фізичної реабілітації у центрі є шведська стінка, велотренажер, лавочка, м’ячі, гантелі.

   Послугами центру мають право користуватися діти віком від 2 до 18 років, з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумового розвитку. Більшість таких жителів Путильщини залучені до навчально-освітнього процесу в школах, де з ними працюють фахівці за спеціальними програмами. Передбачено, що працівники центру працюватимуть як в офісі, так і на виїздах, згідно графіку. Надаватимуть консультаційні послуги батькам, дітям, фахівцям шкіл і дитсадків, будуть проводити семінари, тренінги.

   Любов МАРШАВКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет