Він пережив те, що і я…
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 26-10-2018, 10:51
Переглядів: 79

Ця фраза путильчанина Ковальчука Василя Михайловича стала ініціативою для організації зустрічі колишніх репресованих і політв’язнів та їхніх рідних

    До редакції прийшов чоловік, який схвильовано переповідав опубліковану нами 24 серпня статтю журналіста газети «Вижницькі обрії» Анни Гудими «У життєвому саду – цвіт юності і грози лихоліття». – Я кілька разів перечитував кожен рядочок розповіді про долю головного героя публікації Івана Васильовича Анича. Він пережив те, що і я. Нас об’єднує не тільки дитинство у селі Рипень, а й подальша аналогічна історія заслання. Я дуже хочу зустрітися з Іваном через довгих сімдесят років…

    І ця зустріч відбулася 10 жовтня. Дружина Івана Васильовича – Ольга Григорівна у рідній Вижниці очолює районне товариство політв’язнів і репресованих. Вона теж із когорти людей, які пережили гіркі поневіряння на чужині й моменти невимовної радості повернення на Батьківщину. Тож із дружнім візитом вижниччани на чолі з головою обласного товариства політв’язнів та репресованих Галиною Бойко, щоб поспілкуватися з активом однойменного Путильського районного товариства, яке очолює Дмитро Ількович Калиняк. Голова райдержадміністрації Микола Савчук підтримав ініціативу.

   За даними управління соцзазисту РДА, в районі є 45 людей цієї категорії, і майже половина з них відгукнулися на запрошення. Спочатку активно обговорювали питання соціального захисту, передбачених законодавством пільг та реальної можливісті скористатися ними на районному та обласному рівнях. Домовилися по можливості вирішувати питання санаторного оздоровлення та спільно реагувати на потребу вирішення гострих проблем колишніх репресованих та політв’язнів.

   Приємними були моменти вшанування. Від імені Організації Українських націоналістів за активний внесок у відзначення 100-річчя від дня народження Степана Бандери Галина Бойко вручила подяку Дмитру Ільковичу Калиняку. А дослідник українського визвольного руху, автор циклу тематичних книг Дмитро Проданик від імені Координаційної ради з вшанування пам’яті нагороджених Лицарів ОУН і УПА у м. Чернівці вручив відзнаку "Срібний Хрест Бойової Заслуги" Антону Фокшеку – племіннику жителя с. Дихтинець Миколи Пилиповича Кричуна під псевдо «Черемшина», який був керівником Путильського та Вижницького проводів ОУН.

   Для активізації роботи Путильського районного товариства політв’язнів та репресованих на допомогу керівнику його заступником був обраний усть-путильчанин Микола Андрійович Штефуряк – син колишньої репресованої Марії Олексіївни Штефуряк. 

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет