КІР швидко поширюється і важко піддається лікуванню
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 25-10-2018, 15:52
Переглядів: 122

Триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

Вірус кору дуже небезпечний, швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина вийшла з приміщення. Причому має високу летючість. Так, він може поширюватися навіть через вентиляційні отвори. Будуть заражені 9 із 10 неімунізованих людей, які контактують із хворим. Тож небезпечно перебувати у закритих приміщеннях з інфікованим або хворим на кір.

 Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить від 6 до 21 дня, в кінці цього періоду людина уже виділяє вірус при чханні, кашлі, розмові. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба з симптомами триває до чотирьох тижнів і більше.

Кір має серйозні ускладнення

Насправді не все так просто. Якби кір минав без жодних наслідків всього за тиждень, він би не спричиняв смерть дітей по всьому світу. Ускладнення можуть спричинити захворювання дихальних шляхів: пневмонію, бронхіт, у дітей часто виникає запалення середнього вуха.

Кір впливає і на нервову систему, та в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку). Цей вірус небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще небезпечнішими за перебіг цієї недуги. Кір послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами, тому організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Специфічного лікування від кору немає, тільки симптоматичне. Основним способом  профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою!

Варто пам’ятати, що вакцинація є законним правом кожного з нас на захист від кору. Діти до 6 місяців хворіють на кір дуже рідко, оскільки з молоком матері вони отримують захист від хвороби. Тому дуже важливо зберігати грудне вигодовування.

 Згідно з календарем, в Україні в 12 місяців дітям проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. Якщо ваша дитина не має жодного щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря, який вакцинує вашу дитину за індивідуальним графіком. В Україні застосовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Вакцину закуповує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72-ох годин.

На сьогодні є високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Тому вбережіть себе та своїх дітей від хвороби!

Аделіна ЧЕЧУЛ, 

лікар-педіатр КЗ «Путильська ЦРЛ». 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет