У Хоровах освятили каплицю в честь великомучениці Агафії, спорудженої в знак світлої пам’яті про путильчанку Агафію Івончу
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 25-10-2018, 15:51
Переглядів: 72

      Ініціатор будівництва ще однієї святині на Путильщині – знаний путильчанин Петро Івонча. Він переконаний, усе, що людина робить на землі від щирого серця, назавжди залишиться світлою пам’яттю для багатьох поколінь. Чоловік тяжко переживав непоправну втрату дружини Агафії. Минав час, Петро Михайлович переосмислював життєві цінності і зрозумів, що єдиною втіхою залишилися світлі спогади про жінку, з якою в парі прожив не одне десятиліття. Тож найважливіше, що може робити тут, на землі, - звертатися зі щирою молитвою до Всевишнього. Адже ті, хто відійшов у вічність, найбільше потребують цього на небесах.

   Тому 13 жовтня, на малій батьківщині дружини Агафії, у селі Хорови Підзахаричівської сільської ради освятили капличку в честь великомучениці Агафії. Невелика споруда нині виблискує над дорогою золотистим дахом під синім-синім небом.

   Незважаючи на те, що був робочий день, багато підзахаричан та жителів сусідніх сіл прибули, щоб взяти участь у духовній події. Відгукнулися на запрошення Петра Михайловича й представники влади – голова райдержадміністрації Микола Савчук та Підзахаричівський сільський голова Орися Андрюк. Підтримати гарну ініціативу давнього друга прибули Володимир Маренич та Степан Мурга. Відчувалася особлива атмосфера, яка свідчить про високу духовність нашого народу, незважаючи на виклики часу. Особливо хвилювався сам Петро Михайлович, поруч з яким були діти та внуки.

   Освятити новий духовний куточок прибули благочинний Путильського району отець Дмитрій та священики Іван і Михайло. Вони прочитали молитви, провели процедуру освячення, молилися за здоров’я присутніх та упокій душ тих, хто відійшов у вічність. А також отець Дмитро розповів історію великомучениці Агафії, в ім’я якої освячена каплиця. Він закликав прихожан відвідувати її, адже до храму Божого можна прийти тільки раз у тиждень на Богослужіння, а сюди – тоді, коли приведе душа. А ще двічі на рік – 18 лютого та 8 вересня за проханням Петра Івончі отець Дмитро буде здійснювати богослужіння.

   Петро Михайлович щиро дякував майстрам, які допомогли звести святиню, та друзям і знайомим, які підтримав його у цій справі словом і порадою. Він зазначив, що у житті кожної людини наступає та мить, коли потрібно замислитися над чимось більшим, аніж просто прожити черговий день життя. Він не стримував хвилювання, коли говорив про передумови побудови каплички та згадував пам'ять покійної дружини Агафії та інших родичів.

   Нехай двері цієї каплиці часто відчиняються, а святиня стане духовним пристанищем людям, які відчувають потребу помолитися та побути наодинці з Господом.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет