Путила: кроки вперед і поступ назад
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 25-10-2018, 14:55
Переглядів: 260

   Читачі вкотре доручають журналістам запитати у влади про важливі реалії сьогодення. А зокрема про благоустрій та європейські цінності, які держава зобов’язалася наслідувати. На часі – запитання, що стосуються життєдіяльності єдиного в районі селища, розмова про напрацювання і проблеми, які заважають реалізовувати задуми. Тож до діалогу ми запросили Путильського селищного голову Івана Петровича ПОВІДАША.

До слова, Путила має півтисячолітню історію і біля 3500 населення. У вересні виповнилося 517 років з моменту першої письмової згадки про населений пункт під назвою Сторонець-Путилів.

  -  Іване Петровичу, розкажіть, будь ласка, які роботи здійснили протягом року задля благоустрою Путили і скільки коштів на це витратили.

 

   - За 9 місяців 2018 року витратили 1 мільйон 406 тисяч 831 грн на зарплату двірників ВУЖКГ, вуличне освітлення, транспортні послуги, матеріали. Лише на вуличне освітлення в літні місяці витрачаємо 18-20 тис. грн, а в зимові - до 30 тис. грн. На

поточні ремонти кладки, площі, огорожі спрямували 176 319 грн, на поточні ремонти доріг, тротуарів - 178 820 грн.

    - Вже третій рік іде після урочистого відкриття нової будівлі Путильської селищної ради. (Нагадаємо, це було 24 вересня 2016 року як подарунок громаді до 515-ої річниці Путили). Але досі адмінпослуги надають у старому приміщенні. Чому так?

   - Відкриття селищної ради проводили, коли було здійснено зовнішні роботи (І черга). На той час не були готові внутрішні роботи, благоустрій території, огорожа, не побудовано гаражі, не було меблів і комп'ютерної техніки. На даний час це ще доробляємо. Але сьогодні послуги населенню (видача довідок, інше) надаємо вчасно і якісно в старому приміщенні, а засідання виконавчого комітету, сесії селищної ради вже рік проводяться в новій будівлі. Тут ще не підключено Інтернет, тож усьому – свій час.

    - Територія  новобудови селищної ради гарно облагороджена. Є  фонтан та гойдалка. Але, на жаль, минуло літо, фонтан так і не працював. А лавочка на гойдалці то зникає, то з’являється. Іване Петровичу, в чому тут загадка?

    - Я планував зробити декорації біля нового будинку селищної ради, на площі, де б люди могли відпочити, проводити обряди весілля, вручення атестатів школярам-випускникам. Для цього все було зроблено. Але це не цінують, ламають в нічний час, у вихідні. Тут палять і розпивають спиртні напої, смітять. Дорослі використовують гойдалку не за призначенням. Фонтан на початку літа запустили, але він довго не працював, бо поламали розприскувач. В минулому році також поламали. Ми звернулися до поліції і виявили 15-літніх порушників, але малолітні не понесли ніякої відповідальності. Окрім того, в нічний час діти без супроводу дорослих ходять вулицями і шкодять. Не розумію, чому немає контролю з боку батьків? Як видно з записів відеокамер, серед порушників порядку є наші нерадиві, які проживають на території селища, але є багато з інших сіл. Після того як ми зняли гойдалку, призупинились масові нічні круїзи.

    - Можливо,  частіше треба проводити збори громадян у селищі, звертати увагу громади  на проблеми, спільно вирішувати їх? Та й День селища вже два роки поспіль не проводиться...

    - За 18 років роботи на посаді селищного голови ми щороку організовували  збори громадян. Але приходили 40-45 людей із майже трьох тисяч дорослого населення, в селах Рижа і Паркулина - навіть більше. Останні роки немає де проводити збори, адже будинок культури аварійний. На  День селища не виділялось і не виділяються бюджетні кошти. Тож свято проводили за власні кошти селищного голови, також просили спонсорів, щоб оплатити запрошеним співакам. Якщо Вас цікавить скільки на це потрібно коштів, то уявіть собі невелике весілля, тільки без повниці.

   - Потрібні кошти й на інші потреби. Як-от проведення централізованої каналізаційної мережі по вулицях Л. Кобилиці та частково по І. Франка. Наскільки це реально зробити?

   - Так, до нас зверталися жителі цих  вулиць. По вулиці І. Франка ми розробили кошторис та запропонували жителям взяти участь у співфінансуванні: ми платимо за матеріали, а користувачі – за виконання робіт, але вони відмовилися. По вулиці Л. Кобилиці ситуація складніша, тому що тут немає перепаду рельєфу для стоку і централізованого постачання води. Також потрібне співфінансування, бо місцевий бюджет неспроможний.

    - Актуальним залишається питання про елементарні зручності для гостей Путили. На автостанції збудували сучасну вбиральню, але вона так і не функціонує… Що на заваді?

     - На автостанції вбиральню зробили ще в кінці минулого року. Її власник, ТОВ «Чернівціавтотранс», пропонує надати вбиральню в оренду для платних послуг, але немає бажаючих орендувати. Тому ми повторно будемо звертатися до керівництва «Чернівціавтотрансу», щоб довести справу до кінця.

   

 

 

 

- Комунальні дороги – це, певно, найбільш болюча тема? Що вдалося зробити в цьому напрямку?

   - Стан комунальних доріг вкрай незадовільний, адже літні дощі спричинили їх руйнування. Нещодавно проведено поточний ремонт доріг по вул. Н. Яремчука, І. Миколайчука. Селищна рада закупила та завезла щебінь з с. Іспас Вижницького району, а жителі разом із депутатом селищної  ради провели ямковий ремонт. По вулиці В. Чорновола завезено з Іспаса 81 тонну піщано-щебеневої суміші, арматуру, цемент, а жителі організовують бетонні роботи на дорозі протяжністю 165 метрів. Триває поточний ремонт дороги с. Рижа по  вул. Сторонецький потік, укладено угоду з ДП «Путильський лісгосп» на виконання робіт кошторисною вартістю 199 970 гривень. Провели грейдерування по вулицях Л. Кобилиці, Молодіжна, О. Довбуша, Паркулина. Залишаються невідремонтовані дороги вулиць Запша, Бокач, Гробище. Шукаємо кошти на відновлення зруйнованих дощами під час стихії трьох мостів у с. Рижа. Пройшло більше трьох місяців, а ми досі чекаємо від посадовців РДА та ОДА відповіді на наше звернення про виділення 300 тисяч гривень із дорожнього фонду. Ці кошти були заплановані на капітальний ремонт дороги с. Рижа. Але, як стало відомо, їх спрямували на дороги державного значення, хоч на це не було права.

   - Позитивно, що Путила оновлюється. Бачимо, на тротуарах нещодавно зробили асфальтове покриття.Наскільки складні ці роботи і чи вдається забезпечити їх належну якість? 

    - Якість асфальту залежить від трьох показників: погодні умови, відстань, час доставки та організація робіт. Не все так виходить, як би хотілось. Ми багато втрачаємо, тому що погані дороги і далека відстань, поблизу немає заводу, кар'єру. У нас перевезення коштує більше, ніж товар. Щоби асфальт довезти гарячим, треба бути в перших рядах на завантаження зранку, відстань перевезення з Магали - 130 км. Дорогою асфальтова суміш вистигає і якість втрачається. Але ми впорались, асфальт використали, заасфальтували 180  квадратних метрів тротуару. Цього разу навіть краще зробили, ніж минулого року, залучили чотирьохтонний каток. Це був поточний ремонт, ми не замовляли послуги спеціальної фірми, бо замалий обсяг робіт.

   - Ми вели мову про видатки. Доречно було б дізнатися про доходи селищного бюджету…

   - Найбільшу дохідну частину селищного бюджету складають єдиний податок та податки, що сплачують підприємці й підприємства. За 9 місяців 2018 року єдиного податку сплачено 2 728 619 грн, з якого  підприємство ТзОВ «Трейдербуд», зареєстровоне в смт Путила, сплатило 1 394 099 грн цього податку.

   Плата за землю склала 795 841 грн, з них населення за землі житлової забудови та сільськогосподарського призначення  сплатило 195,3 тис. грн. Податок на нерухоме майно – 219 178 грн; акцизний податок – 429 779 грн; плата за надання адміністративних послуг  - 751 749 грн; рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 72 181 грн. Прибутковий податок з працюючих до селищного бюджету не надходить.

-  Дякуємо за розмову і за Вашу клопітку працю на благо селища! 

Любов МАРШАВКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет