Унікальні заповідні ліси високогір’я – під надійною охороною лісівників
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 7-09-2018, 09:47
Переглядів: 115

Основне завдання лісівників – охороняти і примножувати лісові багатства. Саме завдяки путильським лісівникам у високогір’ї буковинських Карпат збережені унікальні природні території – заповідні урочища, різноманітні пам’ятки природи (ботанічні, зоологічні, геологічні), природні парки і заказники загальнодержавного і місцевого значення.

    «У лісфонді нашого держлісгоспу майже 15 тисяч гектарів віднесено до природно заповідного фонду. Ми прийняли охоронне зобов’язання стосовно кожного об’єкту природно-заповідного фонду. Цей документ розробляли поважні вчені, він затверджений Міністерством екології та природних ресурсів України. Піклуємося про збереження і розвиток унікальних природних комплексів, які є гордістю нашого путильського краю», – розповідає директор ДП «Путильське ЛГ» Петро Прокопович Фрей. 

   Усі об’єкти ПЗФ зазначені на картографічних матеріалах кожного лісництва і мають охоронні приписи з вичерпною про них інформацією: межі заповідного об’єкту, види рослин, що там зростають, рідкісні види, а також прописано дозволені і заборонені лісівничі заходи.

   «На території заповідного фонду суворо обмежено, а подекуди цілковито заборонено проводити господарську діяльність, зокрема здійснювати лісозаготівлю, – зазначає головний лісничий держлісгоспу Михайло Юрбаш. – Ми передамо ці унікальні ліси іншим поколінням у їх первозданному вигляді».

  Так, в Усть-Путильському лісництві, в урочищі Товарниця, є унікальний ялиново-ялицево-буковий ліс, якому 140 років. Велике науково-лісівниче значення має природний комплекс буково-ялицевих і ялинових насаджень, виділений у заказник місцевого значення «Боргиня» Плосківського лісництва.

   Особливу увагу приділяють лісівники Путильського лісгоспу охороні червонокнижної флори і фауни, загалом рідкісних видів рослин і тварин. Прикладом тому – догляд за резерватом арніки гірської, цінної і цілющої квітки, яка особливо уподобала ліси Сергіївського лісництва.

   Путильський лісгосп співпрацює з провідними навчальними і науковими закладами, зокрема з кафедрою ботаніки та лісопаркового господарства Чернівецького національного університету. Вчені загалом часті гості лісгоспу. Вони проводять на території його лісфонду наукові експедиції, мета яких – виявити і описати унікальні лісові комплекси, а також визначити найоптимальніші способи і методи охорони об’єктів ПЗФ, надати лісівникам виважені наукові рекомендації.

   Співробітники кафедри ботаніки ЧНУ проводили з лісівниками семінари, на яких вчили фіксувати, описувати рослинні популяції, занесені до Червоної та Зеленої книг України.

 «Наші лісівники суворо дотримуються усіх приписів з охорони і догляду за природно- заповідними об’єктами. Тому можу з усією відповідальністю сказати, що ці об’єкти знаходяться у належному стані», – наголошує Михайло Юрбаш. 

   Важливо зазначити, що всі охоронні заходи щодо об’єктів ПЗФ лісівники Путильського лісгоспу проводять за власний рахунок, без залучення бюджетних коштів. А витрати досить значні на догляд, упорядкування заповідних об’єктів, на розбудову туристичної інфраструктури.

   Дивовижне високогірне озеро Гірське око, що на території Черемоського лісництва, мальовничий водоспад «Поркулин» у Сергіївському лісництві, Бісківські водоспади Усть-Путильського лісництва ваблять, зрозуміло, не тільки науковців. Численні туристи захоплюються ними у будь-яку пору року.

   Тож цінні природні комплекси субальпійських та альпійських лісів Путильщини – букових, модринових, ялицевих, ялинових, які формують транскарпатську європейську екомережу, знаходяться під надійною охороною завдяки лісівникам Путильського лісгоспу.

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет