Фестиваль під куполом синього неба
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 7-09-2018, 09:35
Переглядів: 103

   У рамках відзначення 27-ої річниці незалежності України 25 та 26 серпня на горі Томнатик Селятинської ОТГ відбувся фестиваль «Любіть Буковину, бо вона того варта». Дійство за сприяння Чернівецької ОДА, Управління культури та туризму ОДА, Управління лісового та мисливського господарства Чернівецької області, а також за підтримки місцевої територіальної громади започаткували минулого року. Мета фестивалю - залучення інвесторів та розвиток зеленого туризму.

   Оригінальним українським орнаментом до свята розфарбували ще один купол колишнього військового містечка «Памір», що з висоти пташиного польоту нагадує справжню писанку. А на фестиваль завітали представники обласної та районної влади, народний депутат України Іван Рибак, жителі Путильщини та гості краю, аматори художньої самодіяльності та артисти Чернівецької обласної філармонії. На високій горі, де, здається, земля досягає небес, по-особливому лунав Гімн України, і розвівався у синьому просторі український Прапор. Над верховіттям вічнозеленого смерекового розмаю лунали гуцульські музики та запрошували на свято.

    А поряд із концертною програмою з ініціативи Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування, в рамках проекту «Децентралізація» та за підтримки програми U-Lead з Європою в одному з куполів провели конференцію на тему: «Інноваційні технології розвитку сільських територій». У ній взяли участь делегації з п’яти областей України. Для дітей організували краєзнавчу вікторину під назвою «Люби і знай свій Буковинський край». Найактивніші учасники за проявлену кмітливість та знання отримали призи.

   На відкритій території приватні підприємці розгорнули торгівлю. Тут можна було придбати сувеніри на пам'ять, дерев’яні вироби та посмакувати стравами гуцульської кухні. Також було чимало розбитих наметів для відпочинку. Показовими виступами присутніх приємно здивували прикордонники, а участь в етно-дискотеці та запальне файєр-шоу «Тіні вогню» ще надовго залишаться у пам’яті горян і гостей краю.

   Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, вітаючи учасників фестивалю з Днем Незалежності України та Днем Державного Прапора України, зауважив, що першочерговим завданням в організації фестивалю було забезпечення проїзду на гору. Адже через проливні дощі дорогу двічі розмивало. Але завдяки працівникам ДП «Путильський лісгосп» та ДП «СЛАП Карпатський держспецлісгосп» цю проблему вдалося вирішити, - каже голова Селятинської ОТГ Валерій Полянчук. А ще, за словами губернатора, на перспективу розглядають можливість ремонту колишніх казарм військової частини, де б могли зупинятися туристи.

   Цьогорічне святкування фестивалю на Памірі обійшлося в 120 тисяч гривень. Таку інформацію оприлюднив начальник відділу туризму Чернівецької ОДА Володимир Фурдига. З цієї суми 75 тисяч гривень використали на розфарбовування купола.

   Безперечно, проведення такого етнофестивалю має переваги, ділиться міркуваннями керівник Селятинської громади Валерій Полянчук. «Нам приємно, що Чернівецький центр розвитку місцевого самоврядування під умілим керівництвом Тетяни Татарчук завжди цікавиться нашими справами та йде назустріч. Популяризація гірських територій на рівні області та за її межами неодмінно послужить залученню інвестицій у громаду.

   А ще місцеві підприємці скористалися нагодою та зуміли організувати собі додатковий заробіток. Це і перевезення учасників фестивалю на гору Томнатик, і торгівля, і кінна прогулянка, й інше. А дехто вже навіть замислився над тим, що можна запропонувати туристам наступного року».

   Організаційних питань було дуже багато, але завдяки спільній праці обласного департаменту, апарату Селятинської сільської ради ОТГ, лісівників та аматорів художньої свято вдалося на славу.

Марина ЮРЧЕНКО.

Фото – з соцмереж.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет