Місцеві дороги потребують ремонту
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 7-09-2018, 09:11
Переглядів: 116

   Якщо дороги регіонального значення залежно від фінансування  періодично ремонтують, то з дорогами місцевого значення ситуація набагато складніша. Цю проблему констатує Підзахаричівський сільський голова Орися Андрюк. Але констатації тут замало. Орися Федорівна чітко  це усвідомлює, розуміє, що самотужки сільській раді не справитися з вирішенням проблеми. Тому закликає посадовців, депутатів різних рівнів долучитися.

   Заради безпеки кожного

    Їдемо місцевою дорогою у Міжброди до небезпечної ділянки дороги, про яку сільський голова розповідала, виступаючи  на останній позачерговій сесії районної ради. Обидві гілки влади району знають проблему. Голова районної ради Микола Шевчук зазначив, що питання доріг належить до компетенції виконавчої влади, тобто райдержадміністрації. А ситуація, без перебільшення, ризикована. Ми доїхали до критичного звуження дороги шириною до трьох метрів. По одну сторону – гірська скала, що «дихає», по іншу – крутий обрив униз аж до річки Черемош. Господарським способом люди обгородили небезпечну ділянку дерев’яним парканом. – Але це не вихід, - каже Орися Федорівна, - необхідно обстежити місцевість, щоб уберегтися від небезпеки зсуву, виготовити необхідну документацію і винайти кошти на розширення цієї ділянки дороги за рахунок гори. Гірська місцевість має свою специфіку. Тому роботи необхідно виконати так, щоб не переживати за кожного учасника дорожнього руху, якому доводиться курсувати цією дорогою.

   Дивно, але цим небезпечним маршрутом їде шкільний автобус. Зрозуміло, що відстань до навчального закладу чимала, і діти втомлюються. Але хто в першу чергу відповідальний за їхнє здоров’я і життя? Щоб не шукати крайнього, проблему треба вирішувати і вже стукати у потрібні двері.

   До пам’яток природи -  болотом або полем

   Хутір Затін належить до села Хорови Підзахаричівської сільської ради. Тут одна комунальна дорога, якою користуються місцеві жителі й туристи. Минуло чотири роки після останніх ремонтних робіт, які виконували за рахунок субвенції з держбюджету. Грунтовий покрив під впливом сезонних погодних умов, постійного руху транспорту знову в незадовільному стані. Потрібні щебінь, відведення води, відповідна техніка. Місцевість цікава туристам. Деякі прямують до Протятого каміння чи Соколиного каменя на позашляховиках, інші – пішки. Ми зустріли туристів, які полем обходили проблемні ділянки дороги, розмочені проливним дощем.    

    Жителі хутора звертаються до сільської ради з проханням поремонтувати цей трикілометровий відрізок. Сільський голова і тут безпорадно розводить руками. Адже коштів на ремонт доріг місцевого значення немає.

   Єдиний порятунок – включення проблемних доріг до переліку об’єктів дорожнього господарства Чернівецької області, які потребують першочергового ремонту, і можуть бути профінансовані з обласного дорожнього фонду.

Нагадаємо

 У 2018-му система фінансування доріг змінилася

   У рамках реформування системи управління дорожнім господарством з 1 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до обласних державних адміністрацій. Тобто знаходяться на балансі облдержадміністрацій.

Суттєво змінився механізм фінансування дорожньої галузі. На ремонт і утримання доріг кошти  надходять із Державного дорожнього фонду, який запрацював з початку цього року. А сам розподіл фінансування витрат на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автодоріг місцевого значення має відбуватися за принципом протяжності доріг, які знаходяться на балансі обласних державних адміністрацій.

   На балансі облдержадміністрації  перебувають 107,3 км місцевих доріг Путильського району. Цьогорічна сума фінансування з обласного дорожнього фонду на ділянки доріг місцевого значення Путильщини становить 9 млн 149,5 тис. грн.

   На ремонт комунальних доріг у цьому році коштів немає. Як пояснив голова райдержадміністрації Микола Савчук, обов’язково потрібно звертатися письмово до відповідних структур районного рівня, до балансоутримувача, щоб проблемні ділянки доріг були включені до переліку в наступному бюджетному році.      

Людмила БАСЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет