Чому Путильську музичну школу не назвуть іменем братів Джімерів
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:30
Переглядів: 152

    Про заслуги і відзнаки Володимира та Юрія Джімерів, які відійшли у вічність, залишивши по собі добру славу діячів музичного мистецтва, ми говорили і писали не раз. Надзвичайно багато нагород різних рівнів мали брати Джімери - від Міністерства культури України до відділу культури та адміністрації музичної школи. Чимало відзнак Міжнародних фестивалів має створений Володимиром Марковичем колектив «Полонина».

   Але сьогодні мова йде про увіковічення пам’яті братів шляхом присвоєння Путильській музичній школі імені братів Джімерів. Вперше така пропозиція прозвучала під час проведення в центральній районній бібліотеці поминального вечора, присвяченого пам’яті Володимира Джімера. ЇЇ озвучила голова районного товариства «Просвіта» Валентина Буняк. Вдруге постало це питання під час поховання брата Володимира -  Юрія Джімера прямо біля його могили. Сектор культури отримав на це згоду родини Володимира та Юрія, підтримку управління культури обласної державної адміністрації та визначних діячів культури.

    В обговоренні даного питання взяли участь всі небайдужі жителі району, фізичні та юридичні особи. Більше ста двадцяти підписів активісти зібрали від небайдужих путильчан, колишніх випускників школи та їх батьків. Під час обговорення була висловлена єдина пропозиція: підтримати ініціативу педагогічного колективу та адміністрації школи щодо присвоєння КЗ «Путильська музична школа» імені братів Джімерів.  Жодних зауважень чи альтернативних пропозицій щодо присвоєння музичній школі імені братів Джімерів від учасників громадських слухань не надходило. Безумовно, наші земляки заслуговують належного шанування на малій батьківщині.

     Тож сектор культури районної державної адміністрації вийшов із клопотанням до голови районної ради М. М. Шевчука про винесення даного питання на сесію районної ради, щоб депутати районної ради підтримали пропозицію щодо присвоєння КЗ «Путильська музична школа» імені братів Джімерів. Відбулося не одне засідання профільної комісії районної ради. Члени комісії без згоди на те родини рекомендували своїм рішенням увіковічнити пам'ять про всіх померлих викладачів музичної школи шляхом встановлення на фасаді школи меморіальних дошок. Але шановні депутати не врахували, що школа не має свого приміщення, а орендує частину будинку. Сектор культури повторно вийшов із листом до голови районної ради про внесення в порядок денний сесії питання так, як воно звучало, тобто про присвоєння КЗ «Путильська музична школа» імені братів Джімерів. Внесли. Але депутатам здалося, що питання не надто добре вивчене і внесли прямо на сесії пропозицію зняти з порядку денного дане питання як таке, що потребує додаткового вивчення, та вирішили створити робочу групу, завданням якої було вивчити дотримання статей Закону України «Про присвоєння юридичним особам…», наявність документів з громадського обговорення, протокол засідання педагогічної ради, на якому слухалось дане питання тощо. Робочу групу створили, зібрані документи переглянули, дотримання Закону України перевірили. Від юристів та членів робочої групи ніяких зауважень не отримали, всі статті дотримані. Тому на засіданні робочої групи всі присутні члени проголосували за присвоєння школі імені братів Джімерів. Тож дане питання було внесено в порядок денний позачергової ХХVI сесії VII скликання.

   На сесії виступили голова робочої групи, заступник голови районної ради В. О. Різак, члени робочої групи С. В. Шинкарюк та В. Ю. Буняк, які донесли до депутатів рішення, яке було прийнято на засіданні, жодних запитань чи зауважень від депутатів не надходило.

     Тож голова районної ради М. М. Шевчук запросив депутатів до голосування. Але не так сталося, як гадалося. З 21 присутнього на сесії депутата проголосували «за» лише 9, утримались 8, «Проти» - 2 депутати, а 2 просто вийшли під час розгляду даного питання із зали засідань, втекли від голосування, іншого пояснення нема. Жоден депутат не пояснив своєї позиції, з якої причини таке їх рішення, якої процедури не дотрималась ініціативна група, яких помилок допустили, та й зрештою, ЧОМУ ТАК? Утрималась навіть депутатка, яка пов’язана з галуззю культури, але мені соромно озвучувати причини її незгоди, які вона озвучувала на засіданні профільної комісії. Не зрозуміло, боляче і соромно. Соромно, що у нас такі депутати, які не можуть відстояти та озвучити свою позицію.

      Сьогодні члени робочої групи, викладачі музичної школи, громадські активісти селища хочуть почути пояснення від депутатів районної ради, які проголосували «проти» та «утримались» від голосування з даного питання, чому проігнороване їх бажання, щоб школа носила ім’я братів Джімерів, адже рішення трудового колективу є пріоритетним і основним (про зібрані підписи ми говорили вище). Цікаво буде це почути і родині померлих.

Олена ГРИМАЛЮК, громадська активістка. 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет