У школах і садках створили красу та затишок
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:27
Переглядів: 100

Які зміни вже відбулися і чого ще чекати – дізнаємося за результатами чергового огляду закладів освіти району

 

Днями відбувся плановий огляд закладів освіти району. Не вперше члени комісії відзначили велику працю педагогів та значний внесок батьків і спонсорів у покращення стану навчальних приміщень. Особливу увагу під час огляду звертали на початкову ланку освіти, адже першокласників цьогоріч приведуть на поріг Нової школи.

 

  У складі комісії – перший заступник голови РДА Михайло Ямницький, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Горбан, заступник голови районної ради Володимир Різак, освітяни та представники служб району. Підсумували та позитивно оцінили підготовку до осінньо-зимового періоду у Підзахаричівському НВК «Перлина Гуцульщини», Розтоківському,  Дихтинецькому, Киселицькому, Сергіївському, Путильському закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти, Фошківському НВК І ступеня, Путильській гімназії.

 - Керівники навчальних закладів спільно з педагогами, батьками, представниками громадськості та органів місцевого самоврядування здійснили чималий обсяг робіт, - констатує начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Горбан. У кожній школі та садочку старалися зробити щось нове, проявивши творчість та креативність. Отож, до нового навчального року підготувалися на совість. Щоправда, ще чекаємо до 1 вересня на парти для перших класів. Їх замовили і буде придбано за державні кошти. Усі перші класи вже отримали ксеро-копіювальну техніку та ламінатори.

   До Дня знань з об’єктивних причин у школи не надійдуть підручники для першокласників. Їх обіцяють виготовити до кінця жовтня.

   - Це не є проблемою, - запевняє методист відділу освіти Любов Крилата. - Адже вчителям буде надано комплекти посібників, а ще у відкритому доступі – інформація на інтернет-ресурсах. Також не виключена робота зі старими підручниками, які у добукварному періоді за змістом суттєво не відрізняються від нової програми. Тепер багато чого залежить від творчого учителя. Наші педагоги всі пройшли перепідготовку, націлені на новий підхід до роботи.

     Готується до активної роботи і нова установа, підзвітна відділу освіти, молоді і спорту, – комунальний заклад районної ради «Путильський інклюзивно-ресурсний центр». Приміщення для нього, а саме два кабінети, надали в Територіальному центрі соціального обслуговування населення. Тут зробили косметичний ремонт і на виділені державою 200 тисяч гривень планують придбати потрібне обладнання. Оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Путильський інклюзивно-ресурсний центр». Поки що обов’язки керівника виконує практичний психолог Путильського ЗЗСО Олександра Камбур. Послуг центру потребують орієнтовно 340 дітей району, яким згідно з висновками лікарсько-контрольної комісії потрібна допомога дефектолога, логопеда, психолога.

     На часі – вивчення питання щодо створення класів-комплектів у малочисельних школах. Згідно з новими нормами, фінансування учнів, які навчаються за індивідуальною формою навчання за демографічною ситуацією чи за станом здоров’я, має здійснюватися з місцевого бюджету (який не має ресурсу). Щоб залучити кошти з державної субвенції на навчання таких учнів, може бути створено класи-комплекти, що підпадають під фінансування з державного бюджету.

   Детальніше про нововведення, фінансування закладів освіти району , здобутки та очікування говоритимуть на серпневій педагогічній конференції, що відбудеться 30 серпня.

   Любов МАРШАВКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет