Депутатський фонд працює
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:26
Переглядів: 63

Станом на 1 серпня фінансову допомогу з районної програми «Турбота» отримали 138 осіб, 

з них 19 – з Депутатського фонду 

   У районній раді цьогоріч ініціювали створення Депутатського фонду, в якому акумулюється певна сума з коштів районного бюджету. Фонд справді працює, і ми з’ясували яким чином це відбувається.

         Ще у квітні цього року внесли зміни до районної програми «Турбота», у складі якої почав уперше працювати так званий Депутатський фонд. Згідно рішення постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів від 20 березня 2018 року, на фінансування програми «Турбота» передбачені кошти з районного бюджету в сумі 352 тисячі гривень, в тому числі 182 тисячі гривень – кошти Депутатського фонду. Депутати, згідно заяв виборців, і не тільки їхнього округу, можуть реально фінансово допомогти вирішити людині ту чи іншу проблему.

         За словами першого заступника голови райдержадміністрації Михайла Ямницького, щомісяця (починаючи з квітня) при територіальному центрі проводиться засідання районної комісії, яка розглядає заяви людей, згідно програми «Турбота», і Депутатського фонду одночасно. До складу комісії входять голова (М. І. Ямницький), представники терцентру, медицини, фінуправління, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб з питань сім’ї та молоді, керуюча справами райради, служби зайнятості – загалом 11 членів комісії, які розглядають самостійні звернення жителів району та розпорядження голови районної ради (в частині звернень громадян до депутатів районної ради). Варто сказати, що, згідно прийнятого Положення, фінансування з програми і фонду не поширюється на об’єднані територіальні громади, оскільки це кошти районного бюджету, а ОТГ мають свої бюджети, з яких, згідно законодавства, повинні організовувати надання допомоги своїм жителям.

         До розгляду на комісії депутати спільно з відповідальним працівником за даний напрямок роботи в районній раді допомагають зібрати потребуючому необхідний пакет документів, затверджений відповідним Положенням. Допомогу із Депутатського фонду можуть спрямувати на лікування, операцію хворого, ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації (наприклад, пожежі), покращення матеріально-побутових умов на підставі поданого до Путильського територіального центру обслуговування громадян розпорядження голови районної ради. 

         На засіданні районної комісії детально знайомляться з документами, перевіряють достовірність довідок про доходи, склад сім’ї, актів умов проживання, паспортних та інших даних, виданих медичним закладом району чи області, сектором надзвичайних ситуацій, сільськими радами тощо. Рішення комісії затверджується спільним розпорядженням голів районної державної адміністрації та районної ради, а вже тоді за наявності коштів фінансове управління перераховує гроші територіальному центру для подальшої виплати людям адресної грошової допомоги через касу.

         За інформацією в. о. директора територіального центру Василя Томнюка, станом на 1 серпня по районній програмі «Турбота» прийняли п’ять спільних розпоряджень голів райдержадміністрації та райради на виділення допомоги 138-ми особам на загальну суму 137 тисяч гривень, з яких 83100 гривень виплатили 119-ти людям, згідно програми, та 54 тисячі гривень 19-ти особам з Депутатського фонду.

         Так, згідно спільного розпорядження голів РДА та райради від 26 квітня 2018 року по програмі «Турбота» на лікування 36-ом громадянам виділили 36200 гривень, в т. ч. і чотирьом особам, які з Депутатського фонду отримали 16600 гривень. Кошти надійшли 15 травня 2018 року та були виплачені протягом трьох днів.

Розпорядженням від 3 липня 2018 року по програмі «Турбота» виділили на лікування 43-ох людей – 60400 гривень, з них по Депутатському фонду – 15-ти громадянам на суму 37400 гривень. Кошти виплатили 9 серпня 2018 року.

         В останній тиждень поточного місця на районній комісії розглядатимуть понад півсотні заяв громадян за липень-серпень, що надійшли, та чотири розпорядження голови районної ради по Депутатському фонду на суму 25500 гривень, датовані 1 серпня цього року. Щойно у районному бюджеті з’являться заплановані кошти, їх спрямують за призначенням, незалежно від того чи це кошти «Турботи», чи Депутатського фонду. Тому звинувачення окремих депутатів у тому, що фінансування із фонду відбувається в останню чергу, є безпідставними.

         Суми, на які можуть розраховувати заявники, не є фіксованими. Вони залежать від того, наскільки об’єктивно депутати оцінили ситуацію, що склалася. Але громадяни, які звернулися до Фонду по фінансову підмогу на лікування, обіцяні гроші таки отримали.

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет