Особливі професіонали
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:23
Переглядів: 104

Вальниками лісу стають лише ті, хто любить свою справу і не боїться складнощів. Від них, без перебільшення, залежить безперебійна робота виробничих підрозділів ДП «Путильський лісгосп».   

    Минулого четверга, 16 серпня, на базі державного підприємства «Сторожинецький лісгосп» відбулися змагання вальників лісу. Кожен із 15-ти лісгоспів області, що підпорядковані Чернівецькому облуправлінню лісомисливського господарства, представляли по два учасники. З Путильського району професійну майстерність демонстрували  вальники лісу VI розряду Селятинського лісництва ДП «Путильський лісгосп» Павло Бечко та Юрій Заєць.

   Це дуже непроста, ризикована, але вкрай важлива професія для лісової галузі. Щорічно змагання проводять для того, щоб підвищити її престиж   

   Робота всієї лісорубної бригади залежить від вправності вальника. При зменшенні обсягів лісозаготівель якість розкрижування деревини має економічне значення. Це більший вихід цінних сортиментів, раціональне використання лісового ресурсу. А ще – знання, професіоналізм, досвід та дотримання вимог з охорони праці є запорукою безпечної щоденної роботи вальника. Тож під час змагань враховували все. Також враховували монтаж на швидкість ланцюга бензопили, обрізання сучків на колоді, точне розкряжування колоди, комбіноване розкряжування при ідеальному суміщені верхнього і нижнього зрізу.

   - Наші вальники лісу добре справлялися із завданнями і ввійшли у першу п’ятірку успішності. У горах заготовляти деревину набагато складніше, ніж у рівнинних районах. Із самого початку трудової діяльності вони освоювали ускладнені ази професії. І зараз вміють передбачити результат, враховуючи особливості сезону заготівлі та погодних умов. Найвищою оцінкою роботи вальників лісу Путильського лісгоспу є благополучна щоденна праця. Адже це стабільність виробничих та економічних показників підприємства, - підсумував директор лісгоспу Петро Фрей. 

   Віталій ЄВИНЧУК, 

провідний інженер з охорони праці ДП «Путильський лісгосп».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет