Зустрілися через 40 років
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:15
Переглядів: 99

   Далекого 1978 року із Розтоцької середньої школи мрійливими пташками розлетілися по світу 79 випускників. Минали роки, а вони вчилися самостійно літати, набиралися життєвого досвіду і вили власні гніздечка. За буденними справами і клопотами не завжди вдавалося зустрітися з друзями дитинства та спілкуватися з колишніми вчителями.

   Але цьогорічний серпень, який відрахував із моменту закінчення школи ювілейних 40 років, знову зібрав у велику дружну родину колишніх однокласників та їхніх наставників. У рідній школі зустрілися вже далеко не мрійливі хлопчики і дівчатка, а дорослі люди, які не одразу впізнали одні одних. Ця зустріч була настільки зворушливою, що не обійшлося без сміху і, навіть, сліз радості.

   У класі нинішньої Розтоківської школи присутніх очікувала однокласниця Олена Северин. Саме вона запропонувала вчительці Марії Іванівні Петраш провести урок життя. Під час навчання таких предметів не було, вони ж бо з’являються лише тоді, коли пройдена частина життя і пізнана глибина його мудрості.

   Кожен із сорока присутніх однокласників мав про що розповісти і чим поділитися. Було цікаво послухати, як склалися їхні долі, ким вони працюють, яка в них сім’я, діти, онуки. Але, як і колись, об’єднувала нас спільна щира дружба, серйозні погляди на життя і прагнення займати активну позицію у суспільстві. Приємно, що серед нас є багато педагогів, науковців, а також – лікарів, підприємців та інших професіоналів своєї справи.

   Не забули ми й про тих, кого вже немає на білому світі. Хвилиною мовчання пом’янули 11 однокласників, чиї життя обірвалися за різних обставин. Відвідали могилки вчителів, чиї уста вже ніколи не навчатимуть дітей прекрасного і вічного. Але життя триває, і поряд зі світлою пам’яттю про дорогих людей ми повинні продовжувати жити заради дітей, заради змін на краще.

   Приємно, що на свято до колишніх учнів завітали вчителі: Павліна Власіївна Матіос, Марія Іванівна Петраш, Петро Юрійович Григоряк, Онуфрій Йосипович Клим та Олександр Володимирович Павлов. Ми пригадували шкільні роки, веселі перерви, гамірливі уроки і раділи, що мали колись чудову можливість набиратися досвіду і знань у таких мудрих людей. І по нині ми дякуємо їм за кожну мить і хвилину, проведені з нами.

   Приємно здивував усіх наш Олександр Джуряк, випускник Львівської консерваторії, який організував живий музичний супровід зустрічі за власні кошти. Увесь вечір наших однокласників не покидав гарний настрій, а емоції переливалися через край. Ми пообіцяли одні одним зустрітися на порозі рідної школи через п’ять років, і будемо просити Всевишнього, щоб у нашому випуску 1978 року ще довго нікого не бракувало.

Любов НАГОРНА (КЛИМ), 

Олена СЕВЕРИН (МАТІОС).  

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет