Організація свята покращується, а людей меншає
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:14
Переглядів: 98

   Із самого ранку 5 серпня запальні українські музики закликали путильчан та гостей селища на родинне подвір’я Юрія Федьковича. Бо щорічно у першу неділю серпня з нагоди роковин письменника тут проводять літературно-мистецьке свято «Шовкова косиця», яке гуртує любителів та поціновувачів українського слова.

   Обкошена біля хати трава, доглянуті клумби, чисті доріжки, відчинені навстіж вікна і двері. Здавалося, ніби тут хтось живе і щодня дбає про свою оселю. Та насправді живий тільки незримий дух письменника, який споглядає з небес на свою хату і людей, які до неї приходять.

   Та чомусь із кожним роком гостей все меншає. Вже й добротну сцену для свята облаштували, і музичний супровід покращився, і стільці з лавками для глядачів організували, і погода посміхнулася справжнім літом, а присутніх на культурному дійстві можна було порахувати. Практично порожніми були й спеціально підготовлені місця для торгівлі. А дві дитячі каруселі поруч із садибою пустували майже весь день.

   Можливо люди натрудилися після суботнього дня або мали інші справи, але якщо їх гарно запросити та зацікавити якимось новинками у програмі, то вони обов’язково відгукнуться. Таке ж прикре зауваження пролунало з уст заступника голови україно-американської культурної асоціації штатів Орегон та Вашингтон (США) Олександра Москаля. Чоловік розповів, коли українська громада там організовує якесь свято, то на нього приходять практично всі представники нашої держави. Бо духовне єднання для них – це святе. Так, в Америці кращий рівень життя і дороги, але це матеріальні блага, а от духовність і самобутня культура українського народу не зрівняються ні з чим.

   Олександрові, який народився на Путильщині, але вже багато років проживає за кордоном, було надзвичайно приємно побувати на такому дійстві, поспілкуватися із знайомими, поділитися враженнями і просто відпочити душею. Але в кінці виступу він закликав людей берегти ті духовні цінності, які споконвіку передаються в народі з покоління в покоління.

   І справді, коли організовують подібні зустрічі, перевагу потрібно надавати розмовам про щось духовно вище, ніж говорити про політику, реформи, об’єднання в громади, яке фактично розколює, а не гуртує людей. Лише про війну мовчати не можна, бо вона ранить і вбиває українських дочок та синів. А все інше – земне і швидкоплинне.

   Подібні переживання та думки висловлюють у своїх віршах чи прозі люди, які нерозлучні з творчістю. Цього дня зі сцени лунали поезії Буковинського Соловія, які декламували працівники культури, та місцевих любителів пера. А придбати нові видання чи просто переглянути виставку цікавих книг пропонували працівники районної бібліотеки.

   Дзвінкими голосочками звеселяли Путилу нинішні й колишні вихованці районного будинку культури, учасники фольклорного гурту «Надія» з Кіцманщини, милували око різнобарвні рушники, вишиті працьовитими руками наших майстринь, написані картини і портрети майстрами художньої школи, і линула до небес молитва за мир у світі.

   А коли на родинному обійсті письменника знову буде свято, хочеться, щоб вікна і двері його хати відчиняли справді для людей, а не тому, що протекла покрівля, і стіни з підлогою ще не висохли від води. Щоб у цей день не казали, що гроші на ремонт даху будуть, а – гляньте, дах уже перекрили. Цьому мають сприяти не лише працівники культури, наукові співробітники чи меценати, а й влада. Бо які би зміни не відбувалися в державі, а родинну хату письменника зі світовим ім’ям потрібно зберегти для нащадків.  

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет