ПОНАД П’ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ виділили на реконструкцію стадіону в Путилі
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 27-08-2018, 10:08
Переглядів: 150

Стадіон, який назвали ім’ям нашого земляка, талановитого спортсмена, котрий ввійшов в історію українського футболу, матиме нове обличчя. З державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію КЗ «Стадіон «Карпати» імені Андрія Гусіна» Кабмін виділив 5,5 млн грн. Тридцять відсотків від суми вже надійшло на казначейський рахунок управління капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації, визначаються і з виконавцем робіт.

  

   За словами виконуючого обов’язки директора комунального закладу Михайла Козяна, долею стадіону до цього часу ніхто особливо не переймався, а коли складали кошторис на реконструкцію, то до переліку робіт навіть не включили адмінприміщення. А згідно документації, потрібно 640 тисяч гривень, щоб обладнати роздягалки та душові кімнати. Бо саме таких умов бракує спортсменам, які приїжджають із сусідніх сіл та областей на змагання.

   Крім адміністративного будинку, масштабні роботи проведуть на трибунах. Дерев’яні лавки демонтують, а на новій бетонній основі розмістять індивідуальні пластикові стільці. Свіжий вигляд також матимуть бігові доріжки, тенісний корд і площадки для гри у волейбол. Футбольне поле, яке, згідно стандарту, є одним із кращих в області, особливої реконструкції не потребує, бо навіть після проливних дощів залишається практично сухим.

   На території стадіону не так давно за бюджетні кошти звели господарське приміщення, а завдяки спонсорській підтримці небайдужих людей придбали ще одну газонокосарку. І поки державні інвестиції пройдуть всі необхідні процедури, стадіон стараються утримувати в належному стані – прокошують, прибирають територію та час від часу поновлюють розмітку.

   Михайло Дмитрович наголошує, що виділені кошти, які акумулюються в області, будуть використані ефективно та за призначенням. «За нами залишаються тільки функції контролю та якості виконання роботи», - запевняє виконуючий обов’язки директора стадіону. Єдиний мінус – значна сума податку на додану вартість – близько півтора мільйона гривень. Також наразі неможливо передбачити, коли з’являться 10% співфінансування з районного бюджету.

   Але процес реконструкції зрушив з місця, надійшли перші інвестиції, є підтримка місцевої та районної влади. А ще Михайло Козян заручився підтримкою народного депутата України від ВО «Батьківщина» Сергія Соболєва. Активно допомагає у вирішенні проблемних питань і мама Гусіна Андрія – Валентина Василівна, яка має зв'язок із українською федерацією футболу.

  

Міні-футбольне поле, тир і вуличні тренажери

   У перспективі на стадіоні планують облаштувати поле для міні-футболу зі штучним покриттям. На території, звичайно, немає площі потрібних розмірів. Але Путильський селищний голова Іван Повідаш обіцяв розглянути можливість відведення земельної ділянки для міні-футбольного поля у прилеглому парку.

   Мало хто знає, що за стадіоном є закріплене приміщення для тиру. Наразі воно пустує та потребує капіталовкладень. Якби вдалося відновити і його роботу, то діти з усього району мали б можливість тренуватися за програмою військово-патріотичного виховання. Раніше у навчальних закладах подібним програмам приділяли значну увагу, а нині розмови про те, що колись учні вміли розбирати і складати автомат Калашникова, молодь сприймає за міф.

   На території стадіону згодом могли б розмістити і вуличні тренажери. Тоді юнаки змагалися б у силових видах спорту, а не кількості випитих чарок у барі. Якщо би, приміром, хтось погодився орендувати той самий тир чи міні-футбольне поле, то кошти на розвиток були б точно. І, звичайно, за стадіоном наглядала б охорона, бо нинішня молодь зовсім не цінує те, що для неї роблять. А ще й бари зовсім поруч…

   Планують згодом облаштувати й котельню для опалення адмінбудівлі. Адже футбольні поєдинки на стадіоні проводять із ранньої весни до пізньої осені. Тому комфортні умови спортсменам у такий період не завадять. До речі, на другому поверсі приміщення облаштовані дві кімнати. Тут є дещо з оргтехніки та швидкісний інтернет. А з метою популяризації спорту на Путильщині в комунальному закладі «Стадіон «Карпати» імені Андрія Гусіна» планують створити власний сайт.

   Коштів на реалізацію усіх задумів поки що немає, але Михайло Дмитрович каже, що з допомогою депутатів різних рівнів та меценатів буде вишукувати додаткові джерела фінансування. Також для повноцінного функціонування стадіону наразі потрібні два тренери з відповідною освітою. Це питання проблемне, бо люди, які щойно закінчили вищі навчальні заклади, масово виїжджають за кордон і працювати за мінімальну заробітну плату не хочуть.

   А діти, як сприяє погода, приходять поганяти м’яча на стадіоні мало не щодня. Якби з ними працював професіонал, то у нас зростало б покоління таких футболістів, як Андрій Гусін, ім’я якого було і залишиться відомим далеко за межами України.   

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет