Аргументи проти приєднання до Путили інших сіл
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 2-04-2018, 11:40
Переглядів: 140

   Поки новоутворені громади випробовують на практиці переваги та недоліки об’єднання, йде мова про створення нових. Але насправді у цьому процесі не так все просто і не такі райдужні перспективи майбутнього. Зокрема, Путильський селищний голова Іван Петрович Повідаш наводить аргументи, які  заставляють замислитися, чи принесуть реформи позитивні зміни у життя горян.

Путильський селищний голова Іван Петрович Повідаш запевняє, що питання добровільного об'єднання неодноразово заслуховували на сесії селищної ради, також проводили обговорення серед населення, аналізували доходи і видатки.  Думки і реалії сходяться до одного: законодавець перш за все посилається на добровільне об’єднання спроможних, достатніх територіальних громад, в яких місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктура та кадрові ресурси є достатніми для вирішення передбачених законодавством питань в інтересах жителів територіальної громади. Тут потрібно виважено аналізувати, які громади можуть бути самодостатніми і процвітати, а які ні. Оскільки Путильський район був і є дотаційним, то скільки б громад не створювалося, самодостатньої громади не буде.

Поки що залишаються у невизначеному статусі села Сергії, Киселиці та Дихтинець, які знаходяться поблизу Путили. Та об’єднати ці села в одну громаду з центром у Путилі – значить добровільно позбавити багатьох людей робочих місць, адже самостійно утримувати усі соцкультоб’єкти просто не буде змоги. Думки про те, що район міг би стати єдиною громадою, Іван Петрович відхиляє: «Це буде катастрофа – в першу чергу для людей, для району».

Об’єднання сіл, які досі самостійно господарювали з державною підтримкою, можна порівняти із великою отарою овець у полонині. «Якщо в отару зібрати понад 500 голів овець – це, перш за все важко для пастухів, до того ж швидко на стає кормів, виснажуються пасовища, а в результаті повертаються з полонини худі вівці», - наводить приклад до теми Іван Повідаш.

Серед проблем, які держава переклала на місцевий рівень без фінансового забезпечення: утримання комунальних доріг та інших доріг без асфальтного покриття; заборона захоронювати неперероблені тверді побутові відходи, хоч переробляти їх ніде; численні проблеми щодо земельних питань.

«Перед реформами потрібно було побудувати дороги, як у Австрії, де «Ікарус» возить людей в гори на роботу, збудувати фабрики, лісопереробні заводи. Також потрібно врегулювати на державному рівні ціни на м’ясо, молоко, вовну, щоб люди могли виживати в горах із власного господарства. Держава усунулася від вирішення цих проблем, хоче передати все до органів місцевого самоврядування.

«Наша позиція – залишатись самостійною громадою, оскільки це – добровільне об’єднання. Знаємо, що своїх доходів не буде вистачати на дотацію селам, які хочуть приєднатися до Путили. Тому не йдемо на цей крок, щоб у майбутньому нас за це не проклинали люди», - узагальнює І. П. Повідаш.

Підготувала Любов МАРШАВКА.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет