Своєчасний онкоогляд — запорука довгого і щасливого життя жінки
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 2-04-2018, 11:38
Переглядів: 122

   Стан жіночого здоров'я у будь-якій сім’ї повинен бути на першому місці. Адже від здоров’я жінки залежить злагода та добробут у родині. Кожна жінка повинна проходити онкоогляд щорічно, незважаючи на те, що її нічого не турбує. Онкопрофогляди  проводять в оглядових кабінетах Путильської ЦРЛ, в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини і на ФАПах. Такі огляди щорічно повинні проходити жінки і дівчата з 18-ти років.

   Якщо у дівчини або жінки з'являється біль унизу живота, не потрібно чекати цілий рік, а негайно звернутися до лікаря-гінеколога жіночої консультації.

   Кожна жінка повинна обов'язково поцікавитись результатом цитологічного дослідження мазка, взятого при онкопрофогляді. УЗД дослідження жіночих статевих органів не має можливості діагностувати передпухлинні та пухлинні захворювання шийки матки і тому не може замінити онкопрофогляд. До обстеження на УЗД обов'язково потрібно відвідати лікаря-гінеколога. А жінки, у родинах яких були випадки злоякісних новоутворень, знаходяться в групі ризику, тому повинні з особливою увагою ставитися до свого здоров'я.

   Також варто знати, що надмірна вага, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба супроводжують 75-80% хворих жінок на рак тіла матки. Ці диспансерні хворі терапевтичного профілю знаходяться у групі підвищеного ризику на онкозахворюваність.

   У 2016 році в Путильському районі було виявлено рак шийки матки у  двох жінок, тіла матки – у трьох, яєчників – в однієї, молочної залози – у семи жінок. За 2017 рік рак шийки матки виявили у п’ятьох жінок, тіла матки - у трьох, яєчників – у чотирьох та молочної залози – у шістьох жінок. На першій стадії онкозахворювання дуже мало жінок звертаються за медичною допомогою, і це найбільша проблема, яка переростає вже у статистику.

   На першій стадії онкологічного процесу повністю виліковуються 86-90% хворих, тоді як на другій-четвертій лікування складніше і прогноз хвороби не такий позитивний.

   Злоякісними захворюваннями жіночих статевих органів хворіють як молоді, так і жінки старшого віку. Молоді хворіють тому, що за останні роки в 10 разів збільшилась інфікованість статевих шляхів, особливо вірусною інфекцією. Цьому сприяють ранні та неконтрольовані статеві стосунки, вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, малі фізичні навантаження. Усі ці шкідливі звички знижують імунітет і взагалі погіршують стан здоров'я молоді.

   Основною причиною виявлення онкопроцесу на ІІ-ІІІ і IV стадіях є відмова жінок від проходження своєчасних профоглядів. Дуже часто вони не проходять їх по 5-10 і більше років. Навіть власноруч пишуть відмову від огляду на прохання акушерки ФАПу пройти обстеження.

   Хочу наголосити, що тільки вчасний онкопрофогляд з обов'язковим цитологічним дослідженням у лікаря-гінеколога або акушерки може вважатися якісним обстеженням і гарантувати здоров'я жінкам.

Оксана ФРЕЙ,

акушер-гінеколог КЗ «Путильська ЦРЛ».

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет