Жінка – це насамперед МАМА
Добавив: putyla8
Коментарів: 0
Добавлено: 12-03-2018, 11:50
Переглядів: 195

   Найперше покликання жінки у цьому світі – материнство, бажання опікувати когось і любити. Євдокія Іванівна МОСКАЛЬ з Киселиць є саме такою жінкою, яка все життя присвячує дітям і не шкодує за жодною миттю недоспаних ночей. Каже, що усе її щастя – в дев’ятьох дітях. І хто знає, звідки бралися б сили пережити різні життєві перипетії, якби не підтримка синів і дочок.

   Скільки б у матері не було дітей, серце болить за кожним. І лише Господь знає, як її серце витримало, коли ангеликом відійшов через важку вроджену хворобу малолітній син Михайлик. У цей же час захворіли ще троє дітей, з якими Євдокія потрапила до лікарні. Безсонні ночі здавалися вічністю, але щира віра у те, що все буде добре, допомогла справитися з труднощами.

   А з яким трепетом й острахом горнула до себе заспаних дітей, що босоніж вибігли на засніжене подвір’я, коли дванадцять років тому в них згорів будинок в Конятині. Донині дякує Господові, що всі тоді залишилися живі. Бо матеріальні втрати не порівняти з втратами людськими. Материнський інстинкт ні на хвилину не дозволяв жінці впасти в паніку, бо ж вона відповідала за своїх кровинок. А доля так склалася, що на підтримку тодішнього чоловіка розраховувати не могла.

   Десять років тому Євдокія познайомилася з своїм нинішнім чоловіком Василем. Після стількох випробувань доля послала їй хорошого друга, опору і підтримку, чоловіка, який прийняв її з дітьми та очолив цю велику дружню родину.

   Жінка знає, що таке бути мамою солдата, бо з тривогою дні і ночі молилася за сина Ярослава, якого з строкової служби перевели в АТО. А зараз готується проводжати на службу сина Богдана. Знає, як це бути мамою дівчаток, які підростають, закохуються, виходять заміж і діляться з нею найсокровеннішими таємницями. Та й взагалі на запитання, ким працювала, вона, усміхаючись, відповідає, що усе життя була мамою. Тепер Євдокія – не просто мама, вона бабуся п’ятьох внуків та очікує шостого.

   Євдокія спростовує стереотипи про те, що у багатодітній сім’ї усім неможливо приділити достатньо уваги. Навпаки, каже, що кожна дитина має бути приголублена, щоб виходячи у дорослий світ, вона була зігріта маминою ласкою та вміла любити власних дітей. Жінка каже, що попри те, що усі діти між собою рідні, у кожного – свій характер. І треба вміти прийняти кожного, а не намагатися переробити під свої вподобання.

   Мабуть, жінка ще в дитинстві вимріяла собі таку велику родину, коли сідала за стіл з шістьма братами і сестрами. Згадує, як тяжко їй було звикати жити без них, коли вийшла заміж. Тому поява кожної власної дитини була для неї особливою радістю. І тепер Євдокія з нетерпінням чекає в гості дітей вже з власними родинами, щоб пригостити їх улюбленими смаколиками – тортами, пампушками, печивом. А вони й не заперечують, що найкраще смакує їм саме за маминим столом, там, де навіть повітря пронизане її любов’ю і добром.

   Людмила ФЕДЮК.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет