Руськівський НВК планують реорганізувати
Добавив: putyla8
Коментарів: 3
Добавлено: 2-03-2018, 10:52
Переглядів: 322

Це дасть можливість значно зекономити кошти

  

   Ще минулого року відділ освіти райдержадміністрації рекомендував Селятинській ОТГ закрити Руськівський навчально-виховний комплекс І ступеня, а Плосківському та Шепітському загальноосвітнім навчальним закладам - понизити ступінь. І якщо, за рішенням громади, у школах такі зміни впроваджувати не будуть, то на вимогу Закону «Про освіту» Руськівський НВК реорганізувати змушені.

   Оскільки громада перейшла на пряме державне фінансування тільки з 2018 року, то до кінця 2017-го кошти на утримання навчально-виховного комплексу були передбачені, і заклад працював у звичному режимі. При формуванні бюджету на 2018 рік фінансування на утримання Руськівського НВК також передбачили, хоч це було накладно, розповідає голова Селятинської ОТГ Валерій Кузьмович Полянчук.

   Минули два місяці, комплекс функціонує, як і раніше. Таку позицію намагатимуться утримувати до кінця навчального року. Однак змін не уникнути. Жодного проекту відповідного рішення ще немає, це питання – у перспективі з поки що усним плануванням подальшої діяльності закладу. Тому повна ліквідація НВК – це лише чутки.

   Валерій Кузьмович наголошує, що подібні проблеми вирішує не громада і не її голова особисто. Є державна політика, певна законодавча база та рішення Міністерства освіти і науки України, які органи місцевого самоврядування повинні виконувати. Згідно закону про освіту, таких понять як НВК чи школа-інтернат із вересня 2018 року існувати не повинно.

   Розпорядженням Кабінетом Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р (Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року) та згідно Наказу МОН України від 13 липня 2017 р. № 1021, визначено орієнтовний перелік засобів навчання дітей в першому класі з вересня цього року.    

   Сюди належать такі основні пункти як забезпечення комплектами одномісних учнівських столів (вартість одного складає близько тисячі гривень), інтерактивним мультимедійним комплексом, оргтехнікою (комп’ютер, сканер, ноутбук, дошки магнітні, конструктори) та великим набором наочно-дидактичних матеріалів по всіх предметах. А це потребує значних фінансових витрат з боку органу місцевого самоврядування.

 

До Селятинської школи – автобусом, а назад?

  Звісно, реформа боляче позначається на закладах освіти, бо веде за собою оптимізацію робочих місць, але такі нинішні реалії. Робота щодо оптимізації мережі закладів освіти проводиться щоденно, відповідно до фінансових можливостей ОТГ.

   В об’єднаній громаді розглядатимуть можливість залишити в Руській тільки дитячий садок, як філію від Селятинського ЗДО. А школярам доведеться відвідувати одну із загальноосвітніх шкіл у Селятині. Відстань від Руської до центру громади – 6 кілометрів. Але зранку діти можуть під’їжджати до навчального закладу як шкільним, так і рейсовим автобусами.

   У такій ситуації вдасться зекономити 35% фінансування. Ці кошти будуть спрямовані на безперебійне курсування шкільного автобуса Селятинського ЗЗСО та харчування дітей. Валерій Полянчук констатує: у Шепітській школі навчаються майже 120 учнів, а технічну роботу виконують 8,9 штатних одиниць. У Руськівському НВК є всього 32 дитини і 13 штатних одиниць (5 технічних працівників і 8 педагогічних). Невідповідність очевидна, коли мова йде про оплату енергоносіїв, харчування і заробітну плату техпрацівникам, що, згідно законодавства, лягає на плечі місцевого бюджету.      

    Щоб проаналізувати ситуацію з коштами та забезпечення усіх потреб, Валерій Кузьмович наголошує, що для цього громаді треба прожити хоча би квартал. Прогнози робити ще рано, працівників Руськівського ОЗО без відповідного рішення про реорганізацію не повідомляли, але й вимоги на державному рівні ігнорувати не можна.

 

Письмового рішення про реорганізацію немає. Поки що

    Директор Руськівського об’єднаного закладу освіти Богдана Дмитрівна Туряк розповіла, що Руськівська початкова школа була заснована в 1946 році. Тоді в закладі функціонували 4 класи. З 1989 року заклад працював у статусі школи-садка. У 2008 році школа-сад була реорганізована в навчально-виховний комплекс І ступеня. З 2001 року тут впровадили чотирирічне початкове навчання, а дві дошкільні групи об’єднали в одну різновікову.

Про те, що поряд із реформами освіти та децентралізації крокують нові зміни, чула від голови Селятинської ОТГ Валерія Полянчука, але, звісно, письмового рішення ще не було. Вона погоджується, що двоє-троє учнів у класі і така кількість педагогів не відповідають вимогам освітньої реформи. Але що буде з учителями, технічним персоналом і малими дітками, яким після уроків доведеться чекати три години рейсового автобуса?

   Звичайно, є батьки, які мають власний транспорт і готові самотужки підвозити дітей до школи, але такі привілеї доступні далеко не всім. Декому лише до центру Руської треба подолати 3-4 кілометри шляху, а звідти – ще й до Селятина їхати.

   Богдана Дмитрівна працює директором закладу з 2015 року, але за цей час переконалася, що кожен працівник тут на своєму місці, а колектив – згуртований та дружний. Життя у Руськівському НВК вирувало так багато років, а нині, коли держава обрала курс на економію, з реаліями доведеться змиритися.

  

   Отож, усний процес реорганізації Руськівського об’єднаного закладу освіти вже запущений. А, зважаючи на темпи і якість нинішніх реформ, мабуть, незворотний. І чому ми повинні дивуватися, що мешканці району масово виїжджають за кордон?!

 

Марина ЮРЧЕНКО.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Коментар #1 комментарів публікацій
Пока не грянул гром! ---- удальцова плаза бизнес центр ---- Мне студно за вас и себя друзья ---- Ленинский 119 бц ---- Видимо мои шуточки тут не уместны ---- аренда офиса павелецкая плаза ---- Ахахаха не ждали?) ---- 1-я ул Тверская-Ямская д 23 стр 1 ---- Снова я тут с вами ---- савеловский сити продажа офиса ---- В чем сила брат? ---- бц орджоникидзе 11 официальный сайт ---- Конкуренты не дремлют ---- аренда бизнес центр аэродом ---- Не хотите поговоть об этом сайте ---- https://find-key.ru/
Подобається 0
Коментар #2 комментарів публікацій
Что скажешь интересного мне сегодня ----- продажа офиса
Подобається 0
Коментар #3 комментарів публікацій
Как починить все это ----- http://club-fx.ru/blog.php?b=10846 Гришка
Подобається 0

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет