І в суд, і в осуд…
Добавив: putyla8
Коментарів: 2
Добавлено: 2-03-2018, 10:49
Переглядів: 302

Путильська районна рада і центральна районна лікарня відмовляються виконувати рішення суду в частині поновлення на посаду головного лікаря Михайла Дячука.

 

   Вже п’ятий місяць поспіль депутат районної ради Михайло Дмитрович Дячук доводить неправомірність звільнення його з посади головного лікаря ЦРЛ.  – Для мене це – справа честі. Суть не в тому, що мене позбавили керівної роботи, а в порушенні самої процедури звільнення. Районна рада допустила помилку і не хоче це визнавати. Тому я звернувся з позовом до суду, щоб отримати справедливу й неупереджену правову оцінку дій керівництва районної ради та документів, прийнятих моїми колегами-депутатами, - розповідає Михайло Дмитрович.

   Нагадаємо, 14 вересня 2017 року на сесії районної ради депутати таємним голосуванням не продовжили головному лікарю дію контракту, який завершувався 18 вересня 2017 року, тобто не прийняли рішення, яке би свідчило про розірвання або продовження дії контракту. Депутати порушили Регламент районної ради, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», проігнорували позитивний висновок відповідної профільної комісії щодо продовження дії контракту. Парадокс у тому, що на цій же сесії у вересні роботу головного лікаря визнали задовільною, а пізніше голова районної ради підписав розпорядження, а адміністрація ЦРЛ – наказ про звільнення Михайла Дячука з займаної посади у зв’язку з завершенням дії контракту.

   Тож не дивно, що Михайло Дячук звернувся до Шевченківського районного суду м. Чернівці з позовом до Путильської районної ради, голови Путильської районної ради, комунального закладу «Путильська центральна районна лікарня» про визнання протиправним та скасування розпорядження, наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

   2 лютого 2018 року суд задовольнив його позовні вимоги і вирішив:

   - визнати незаконним та скасувати розпорядження  голови Путильської районної ради від 18 вересня 2017 року про звільнення з посади головного лікаря ЦРЛ;

   - визнати незаконним та скасувати наказ заступника головного лікаря комунального закладу «Путильська центральна районна лікарня» від 18 вересня 2017 року про звільнення Михайла Дячука від займаної посади;

   - поновити його на посаді головного лікаря з 18 вересня 2017 року, згідно з пунктами 5.5, 6.4 контракту;

   - стягнути з ЦРЛ середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 18 вересня 2017 року по 2 лютого 2018 року в сумі 81138 гривень 24 копійки, з утриманням з цієї суми податків та інших обов'язкових платежів;

- допустити в порядку п. 4 ч. 1 ст. 367 ЦПК України негайне виконання рішення в частині поновлення позивача на посаді головного лікаря ЦРЛ.

      Протягом 30-ти днів сторона, яка не згідна з рішенням суду, може оскаржувати його в Апеляційному суді Чернівецької області. Але в частині поновлення особи на посаді винуватці повинні виконати рішення суду негайно.

    Здавалося, справедливість перемогла, а репутація посадовця в суспільстві відновлена. Але тут знову почалося «ходіння по муках».

   Михайло Дмитрович розповідає: - Для виконання рішення суду я звернувся до районного відділу державної виконавчої служби. Але голова районної ради Микола Шевчук і на той час в. о. головного лікаря Василь Сафроняк відмовилися виконувати судове рішення. Тоді райвідділ ДВС переадресував провадження до судовиконавців Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області. 28 лютого, у середу, судовиконавці обласного рівня  вже четвертий раз приїжджали в Путилу, але безрезультатно. ДВС витримала всю процедуру виконання рішення суду щодо негайного поновлення мене на посаді. Але і районна рада, і адміністрація ЦРЛ відмовлялися його виконувати.    

    Мені відомо, що за протидію чинному законодавству постановою відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ в Чернівецькій області двічі оштрафовано Путильську ЦРЛ на суму 5100 гривень і 10200 гривень, а також районну раду (3400 гривень, 6800 гривень).

   Коли ситуація зайшла в «глухий кут», а посадовці дізналися, що їхнім діям загрожує кримінал, попередній в. о. головного лікаря захворів і через хворобу відмовився від виконання керівних обов’язків. Тоді Микола Шевчук розпорядженням призначив Ярослава Гаврилюка виконувати обов’язки головного лікаря. А цього тижня раптово захворів і голова районної ради. Питання знову залишається відкритим…

   З головою районної ради Миколою Шевчуком я не могла зв’язатися по телефону, не відповідав. На роботі – справді відсутній з середи, 28 лютого. Це підтвердив його заступник Володимир Різак, але прокоментувати позицію районної ради відмовився, пояснюючи, що кадрові питання належать до компетенції сесії районної ради.

    Начальник райвідділу поліції Ярослав Беженар повідомив, що звернення обласного управління ДВС внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. Порушено кримінальне провадження відносно посадових осіб Путильської районної ради та КЗ «Путильська ЦРЛ» за статтею 382 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії.

Людмила БАСЮК.


Юридичний довідник

Кримінальний кодекс України
Стаття 382. Невиконання судового рішення

   1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне недодержання нею висновку Конституційного Суду України - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

   P. S. Зі змістом рішення суду можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Коментар #1 комментарів публікацій
Пиши в ЛС, все обсудим ------- активатор windows 7 всех версий
Подобається 0
Коментар #2 комментарів публікацій
Вот моё мнение вам ... ----- снять офис в аренду
Подобається 0

Контакти

Редакція газети "Карпати"

Передплатний індекс: 61549

Адреса: 59100, смт.Путила,
Чернівецької області,
вул.Українська, 104.

Тел. (03738) 2-12-32, 2-14-32,
2-16-63.

E-mail: gazetakarpaty@ukr.net

Особистий кабінет